On İki Hasta Eric Manheimer

On İki Hasta
Eric Manheimer

%20 İNDİRİM
189,00 TL
151,20 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786257671798
910953
On İki Hasta
On İki Hasta
151.20

NBC NEW  AMSTERDAM DİZİSİNE İLHAM OLAN KİTAP

Bellevue Hastanesi’nde Yaşam ve Ölüm

Tuhaf. Asla teşhis kategorisi olarak görülmeyen şey: sevgi noksanlığı. Kendini sırt ağrısı olarak gösteren istismar. Kronik, açıklanamayan ağrı kılığına girmiş ihmal. Bahsettiğim duygusal derinliği anlamak için sanatçılara başvurmak gerek.

New York şehrinin köklü Bellevue Hastanesi türlü hastalıklarla boğuşan sıradan insanlar kadar azılı mahkûmları, yerli ve yabancı diplomatları, bağımlıları, göçmenleri ve evsizleri de kabul etmektedir. Bir günün bile sakin geçmediği bu hastanenin servisleri birbirinden farklı olaylarla; zenginlerin, fakirlerin, suçluların, talihsiz yazgıyla hayatları altüst olmuş masumların ve kayıp insanların hikâyeleriyle dolup taşar. Tıbbi direktör Eric Manheimer ise her gün bir yandan başkalarının hayatlarını kurtarmak için mücadele ederken, bir yandan da kendi kanserine karşı savaş verir. 

New Amsterdam dizisine de ilham olan On İki Hasta yalnızca hastanedeki deneyimlere odaklanmıyor; aynı zamanda dünyadaki adaletsizliğe, sosyal sorunlara, teröre, gıda endüstrisine ve sefalet içindeki yaşamlara da ayna tutuyor…

"Büyüleyici...
Modern tıbbın hayatın acımasızlıklarıyla karşı karşıya geldiği, insani ve yürek burkan  hikâyeler."
Kirkus Reviews

Kapat