Ömrün Yazı %15 indirimli Berat Alanyalı

Ömrün Yazı
Berat Alanyalı

%5 İNDİRİM
110,00 TL
104,50 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789752204157
380583
Ömrün Yazı
Ömrün Yazı
104.50

Berat Alanyalı; insanın duygusal derinliklerini yalın sözcüklerle anlatabilen bir yazar. İlk kitabı Tin Kovuğu ile öykü dünyamızda yer alan bu özgün yazar, kısa, daha kısa, bazen çok kısa yazmayı ve okurunu düşünmeye zorlamayı seviyor.

Ömrün Yazıtamlamasındaki çift anlam bu kitaptaki öykülerin bölümlenmesinde de, yazarın anlatımında da tanımadığımız dalga gibi vuruyor insanı. Bazen bir cümlelik bir dünyayı, bazen biraz daha uzun olan, kanaması durmayan bir yarayı anlatabiliyor. Birçok öyküsünün ardından ağzınızda ironiyle harmanlanmış zehir tadıyla kalıveriyorsunuz.

Berat; zekâsını, kıvrak ve zengin dilini, sürprizli sunumlarla dünyasına çekiverdiği okurlarıyla paylaşıyor. Yaşama bakışındaki özgün ve heyecanlandırıcı farklılık ise, benim söylemediğim, okurun keşfedeceği bir başka özelliği olsun.

Onun bütün öykülerinin ortak bir teması var: İnsanlar anılarını, kendilerini var eden mekânları ve olayları dışa vururken bir yandan da, değişen ruhlarının inceden nakışlanmasına, bazen de tam tersine, ruhlarının çürümesine tanıklık ediyorlar.

Sonuç; tek başınıza olduğunuzu biliyorsunuz ama…
Sanatsal bir atmosferdesiniz.

- Ayla Kutlu

Kapat