Olive Kitteridge Elizabeth Strout

Olive Kitteridge
Elizabeth Strout

%35 İNDİRİM
280,00 TL
182,00 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786052650608
911940
Olive Kitteridge
Olive Kitteridge
182.00

2009 PULITZER EDEBİYAT ÖDÜLÜ KAZANANI

 

İlk romanı kırk iki yaşındayken yayımlanan Elizabeth Strout asıl büyük başarısını 2008 yılında yayımlanan Olive Kitteridge’le elde etti. Roman Pulitzer Ödülü’ne layık görüldü, Ulusal Kitap Eleştirmenleri Birliği Ödülü için finale kaldı. Daha sonra televizyon dizisine de uyarlanan bu kitabın satış rakamı milyonları aştı.

 

Olive Kitteridge ilk izlenimde anlayabileceğiniz biri değil. Maine’de küçük bir kasabada, eczacı kocasıyla beraber yaşayan bu emekli matematik öğretmeni kimine göre kaba kimine göreyse şefkatli biri. Fakat zaman değişmekte ve hayatı boyunca hiçbir konuda haksız olduğunu asla kabul etmeyen bu kadın öyle ya da böyle bazı meselelerde geri adım atmak zorunda. Evet, Olive başkalarının düşündüğü gibi biri değil elbette, ancak başkaları da onun düşündüğü gibi kişiler değildir belki.

 

Pulitzer jürisi tarafından “birikerek büyüyen duygusal bir darbeye sahip” diye nitelenen Olive Kitteridge başkarakteriyle birbirine bağlanan on üç öykülük kocaman bir dünya.

“Strout üst düzey yeteneğe sahip bir hikâye anlatıcısı ve benzersiz bir zanaatkâr.” –Hilary Mantel

 

“Strout değişimin korkutuculuğunu tecrübe etmemizi sağlamakla kalmıyor sadece, aynı zamanda değişimin getireceği ürkütücü umudu da hissettiriyor: Bizi bu dalgalı denize atıyor ve nefes nefese su yüzüne çıkıyoruz.” New Yorker

Kapat