Oğuz Kağan Destanı %15 indirimli Bilgin Adalı

Oğuz Kağan Destanı
Bilgin Adalı

%20 İNDİRİM
7,00 TL
5,60 TL
Tükendi
9789752520523
453637
Oğuz Kağan Destanı
Oğuz Kağan Destanı
5.60

Oğuz Kağan Destanı, Türklerin en eski tarihinin kısa bir özeti gibidir. Önemli bir özelliği, olayları tek kişinin çevresinde toplamasıdır, Başka destanlarda olduğu gibi, çeşitli kahramanlar yoktur bu destanda.
Doğup büyümesi sırasında Oğuz Kağan'a destansı ve olağanüstü kimi özellikler yakıştırılması ve iki eşiyle karşılaşmasının dışında, akınlar, savaşlar ve ulaşılan başarılar olabildiğince gerçekçi, sıcak bir dille anlatılır.
Destanda anlatılanlara göre, Oğuz Kağan, savaşçı, yiğit, birleştirici, uzlaştırıcı, işbölümü ve işbirliği yapan, dostluğa önem veren, töreleri belirleyen, yiğit ve gözü pek bir önder, gerçek bir kahramandır. Kimi bulgulara göre 60 yıl süreyle hükümdarlık yapmış, sonra da ülkesini oğulları arasında paylaştırmıştır.
Tarih, Hunlar'dan Osmanlılara kadar bütün Türklerin, Horasan, Azerbaycan, Irak, Anadolu, Balkanlar, Kırım, Ukrayna, Kuzey Afrika'da devlet kurmuş Türk topluluklarının hep aynı Oğuz birliğinin torunları olduğunu gösteriyor.
Usta yazar Bilgin Adalı'nın şiir diliyle yeniden yazdığı Oğuz Kağan Destanı'nı Mustafa Delioğlu'nun özgün resimleriyle tarihimize meraklı, her yaştan tüm okurlarımızın beğenisine sunuyoruz.

Kapat