Nietzsche'nin Son Rüyası %20 indirimli Joachim Köhler

Nietzsche'nin Son Rüyası
Joachim Köhler

%15 İNDİRİM
14,81 TL
12,59 TL
Tükendi
9789752931473
783836
Nietzsche'nin Son Rüyası
Nietzsche'nin Son Rüyası
12.59

Bu öyle bir roman ki, bitirdiğinizde buruk bir gülümsemeyayılacak yüzünüze. Büyük bir düşünürün hayatına girmiş, onuyakından tanımış olacaksınız. Onun son rüyasına eşlik etmeninzevkini ve zorluklarını aynı anda yaşayacaksınız.Joachim Köhler, Nietzsche'nin hayatı boyunca çok rüyagördüğü fikrinden hareket etmiş ve o da bir rüyaya sürüklenmiş.

Gerçeklerden yola çıkan, tamamen kurmaca bir metin bu.Dünya çapındaki dâhiyi bazen Dionisos taklitçisi olarakTorino'daki odasında ev sahiplerinin önünde çırılçıplak dansederken, bazen kaçık bir akademisyen haliyle, bazen eflcinselliğe dayalı sohbetlerde yakalayacaksınız.

Son günlerini yaşayan Nietzsche, iyi bir biyografi yazarının elinde insanî yönüyle öne çıkıyor bu romanda. Üstelik yazar bu konuda çok şey biliyor olmanın tuzağına da düşmemiş, sade ve eğlenceli bir roman koymuş ortaya. 2000 yılında Nietzsche'nin 100. ölümyıldönümü dolayısıyla yayımlanan kitaplar arasında büyük ilgigören bu roman, dostları aynı zamanda düşmanları olan biradamı anlatıyor. Evet, o adam büyük bir düşünür, ama herşeyden önce bir insan. Köhler'in duyarlı anlatımı da bunu vurguluyor.

Kapat
istanbul evden eve nakliyatistanbul eşya depolama