Eğlenceli Coğrafya Seti (10 Kitap Takım - Kutulu) %22 indirimli Nick A

Eğlenceli Coğrafya Seti (10 Kitap Takım - Kutulu)
Nick Arnold, Anita Ganeri

%5 İNDİRİM
87,96 TL
83,56 TL
Tükendi
9786050804430
776365
Eğlenceli Coğrafya Seti (10 Kitap Takım - Kutulu)
Eğlenceli Coğrafya Seti (10 Kitap Takım - Kutulu)
83.56

-Dere Tepe Düz Gittim-
Dere Tepe Düz Gittim daha fazlasını öğrenmek için can atmanıza neden olacak! Okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Kitabı okurken,
-Dünyadaki en aptal hayvanın hangisi olduğunu,
-Akbabaların kafalarının niçin kel olduğunu,
-Kurbağanın hangi çeşidinin tuvaletlerde yaşadığını,
-Vampir yarasaların nasıl yaşadıklarını öğreneceksiniz.
Coğrafyanın bu huzursuz edici tarafına dayanabileceğini düşünüyorsan, o zaman okumaya ara verme. Çünkü biz hayvanların dünyasına sızmaya gidiyoruz.
Müthiş bilgi dosyaları, ilginç mini testleri, öğretmen sınavları ve çılgın hayvan karikatürleriyle Dere Tepe Düz Gittim bilgiyle kaynıyor.
-Derin Okyanuslar-
Issız bir adaya düşseniz yanınıza almanız gereken üç şeyden kesinlikle biri... Öyle ya!.. “Derin Okyanus“ların kocaman dalgaları arasında yepyeni bir dünya ile baş başa kalmışken ancak böyle bir rehber seni tehlikelerden kurtarabilir. Saatler geçip hava karardığında üstelik karnın muhteşem orkestrasıyla zil çalmaya başladığında bir kirpi balığını asla avlamaman gerektiğini nasıl bilebilirsin Peki, sen köpek balıklarının keskin dişlerine yem olmaktan korkarken asıl tehlikenin bir kutu denizanasının zehirli dokunaçları arasında olabileceğini.. Ufuklara el sallayışın boşuna dostum... Titanik çoktan tarih oldu! Seni ancak insaflı bir korsan gemisi çekip buralardan kurtarabilir. İyisi mi sen, o gelene kadar bu kitabı başucundan ayırma. Ruhun maceradan maceraya daldıkça “Derin Okyanuslar“ her zaman sana en iyi pusula!
Kim, başına ne geleceğini bilebilmiş ki
-Göllerin Suyu Çıktı-
Herkes coğrafyanın korkunç olduğunu düşünebilir. Neyseki tüm coğrafya konuları ıslak, dondurucu ya da anlaşılmaz değildir. Hatta bazı kısımları oldukça heyecan vericidir. Örneğin, devasa gölleri ele alalım. “Göllerin Suyu Çıktı'daki göller gezegendeki en büyük, en yüksek, en derin ve akıllara en durgunluk veren türdendir. Üstelik bu gizemli göllerin bazılarının göl canavarlarının evleri olduğu söylenir. Onları biraz daha yakından tanımak istersen cesarete ihtiyacın olacak.
Hepsi bu kadar da değil! Küçük gölcükler ve göletlerden, deniz büyüklüğündeki büyük göllere kadar dünyada gizli kalmış bütün göller bu kitapta.
Göllerin Suyu Çıktıda:
- Yanardağların zirvelerindeki gölleri araştırabilir,
- Dünyanın en tuzlu gölünü ziyaret edebilir,
- Bazı göllerin sularının neden çekildiğini öğrenebilir.
- Göl rehberi Blake'le beraber göl canavarı avına çıkabilirsin.
Etrafındakilerin söylediklerine kulak asma... Bu, hiçbir zaman olmadığı kadar müthiş bir coğrafya dersi olacak.
-Kızgın Yanardağlar-
Coğrafya canını mı sıkıyor Berbat haritalardan, kokuşmuş taş yığınlarından, işe yaramaz grafiklerden bıkıp usandın mı Öyleyse bu kitap tam sana göre!
Bu kitapla Kızgın Yanardağlar'ın “hararetli“ dünyasına korkusuzca adım atarken sıkıcı coğrafya derslerine de el sallayacaksın..
Şaşırıp kalacaksın!
-Ateşten kıpkızıl kesilmiş araba büyüklüğünde volkanik taşlar karşısında.
-Titreyeceksin! Seni canlı canlı haşlayabilecek gayzerler önünde.
-Zar zor nefes alacaksın! Çürük yumurta gibi kokan sülfür yüzünden...
-Sevineceksin! Bir patlama sayesinde ölümden kurtulan mahkûm için.
-Kızgın Yanardağlar, yanardağ püskürmelerine yol açan karmaşık süreçleri, bu doğa olayının etkilerini ve yıkıcı da olabilen boyutlarını ele alıyor. Genel Coğrafya ve Yerbilimleri ile ilgilenenler için zevkle okunabilecek bir çalışma...
Coğrafya hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!
-Issız Korsan Adaları-
Coğrafya gereksiz detaylardan kurtuldu!
Coğrafya senin için bir eziyet mi Karman çorman haritalardan, iç karartıcı taş yığınlarından, saçma sapan sınırlardan fenalık mı geldi O halde, sıkıcı coğrafya derslerine el salla. Çünkü çılgın ada sahilleri çok uzaklarda seni bekliyor...
-Yepyeni bir ada denizden yükselirken gözlerine inanamayacaksın!
-Huysuz bir ada tepesini havaya uçururken dilin tutulacak!
-Bir ada ejderinin iğrenç soluğu karşısında nefesin kesilecek!
Ama bu benim için yeteri kadar çılgınca değil diyorsan...o zaman müthiş hindistancevizlerini nerede bulabileceğini keşfet, kayıp adayla ilgili sır perdesini aralamaya çalış ve gerçek Robinson Crusoe'nun çarpıcı hikayesini oku. İnanılmaz heyecanlı bir hikaye!
-Özgür Dağcının El Kitabı-
Everest'ten Kilimanjaro dağlarına uzanan nefes kesici bir maceraya hazır olun.
Dünyanın en yüksek yerinde fosilleşmiş deniz kabukları arayabilir veya çığ tehlikesiyle nasıl başa çıkılacğını öğrenebilirsin.
Coğrafya hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız.
Ama uyarmadı demeyin!
Kitabı bir dağın tepesinde dolaşırken okumaya kalkmayın sakın! Yoksa, sayfaları çeviriken uçurumdan aşaüı yuvarlanabilirsiniz!..
Hadi bakalım, özgür dağcılar!... Yola çıkıyoruz...
-Kutuplarda İnecek Var!-
Coğrafya gereksiz detaylardan kurtuldu!
Coğrafya senin için tam bir eziyet mi Karışık haritalardan, yaşlı kaya parçalarından ve yorucu sınavlardan bıkıp usandın mı O zaman, tüm bu sıkıcı coğrafya derslerine elveda demenin tam zamanı... Çünkü şu anda, Kutuplarda İnecek Var! ile buz gibi, bir o kadar da cesaret isteyen bir yolculuğa çıkmak üzeresin!
-Sarsılacaksın! Görünen ucu, apartmanlardan bile yüksek olan buz dağlarını gördüğünde...
-Kaçacaksın! Aç kutup ayıları kutup kampının etrafını sardığında...
-Çığlık atacaksın! Kırılma tehlikesi olan buzul vadilerinin kenarında sarsıldığında...
Tüm bunlar heyecanlanman için yeterli değil mi Kutuplarda İnecek Var!'da ayrıca, kutup kâşiflerinin soğuk ısırması yüzünden parmaklarını kaybedişlerini, Eskimo evi yapımını ve buzlar altında kalmış tüm zenginlikleri bulabilirsin. Hepsi cidden şok edici!
Coğrafya hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!
“İlham verici!“ - Kraliyet Coğrafya Topluluğu
-Uçsuz Bucaksız Çöller-
İçinde garip şeyler olan Coğrafya!
Coğrafya sizi gıcık mı ediyor Haritalardan, kaya katmanlarından ve ilginizi çekmeyen bilgilerden sıkıldınız mı
Artık sıkıcı coğrafya dersleriyle vedalaşın ve Uçsuz Bucaksız Çöller'in kızgın kumlarına adım atın...
-Hayatta kalmak için deve idrarı içen insanları,
-Tüm köye gömebilen hareketli kum tepelerini,
-Timbuktu Çölü'nü geçen maceracı kaşifi bu kitapta okuyun.
Eğer çöller sizin için yeterli değilse,
-Deve sütünden puding yapmanın yollarını,
-Kaktüs suyunun neden ölümcül bir içeçek olduğunu öğrenin.
Uçsuz bucaksız çöllerde dolaşmaya var mısınız
Coğrafya hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!
-Coşkun Nehirler-
Coğrafya sizi inim inim inletiyor mu Berbat haritalardan, çürük taş yığınlarından, şaşkına çeviren ölçümlerden gına mı geldi Sıkıcı coğrafya derslerine el sallayıp Coşkun Nehirler'in dalgalı dünyasına kendinizi bırakın!
Gürül gürül çağlayan bir şelalenin üstünden aşağı bakarken avazınız çıktığı kadar bağıracaksınız!
Çok eski bir nehir vadisi olan Büyük Kanyon'da hayretten küçük dilinizi yutacaksınız!
Açlıktan gözü dönmüş bir piranayla burun buruna gelip canınızı zor kurtaracaksınız!
Tüyler ürperten bir hızla beyaz köpüklü sularda rafting yaparken korkudan bayılacaksınız!
Ve eğer bütün bunlar sizin için yeterince zor ve korkunç değilse... Cesur su bilimcilerimizle bir buzuldan okyanusa uzanan azgın bir nehir turuna katılabilirsiniz. Ya da yürekli nehir kâşiflerinin gizli günlüklerini okuyabilirsiniz. Dedektifimizin şüpheleriyle sudaki vahşi hayatın sırlarını öğrenebilirsiniz.
İnanın bu yolculuk dünyayı sarsacak kadar ilginç!
Coğrafya hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!
-Kasırga Avcıları-
Coğrafyadan geriye kalan nedir!
Coğrafya size çok mu çektiriyor Perişan haritalardan, çeşit çeşit kaya parçalarından ve bir türlü akla gelmeyen yer isimlerinden bıkıp usandınız mı Sıkıcı coğrafya dersleriyle vedalaşın ve kendinizi Kasırga Avcıları'nın ayaklarınızı yerden kesecek havasına bırakın...
-Nefesiniz kesilecek! Gökyüzünden donmuş kaplumbağalar düşecek.
-Canınızı kurtarmak için koşacaksınız! Deliye dönmüş bir fırtına evleri kökünden sökecek.
-Şaşırıp kalacaksınız! Tam yedi kez üzerine yıldırım düşen ama sağ kalmayı başaran bir adamla karşılaşacaksınız.. * Sarsılacaksınız! Gözü kara hava gözlemcileri bir tayfunun tam merkezine dalacak.
Ve tüm bunlar sizi yeterince heyecanlandırmadıysa... hava güvenlik kılavuzumuzu okuyun ve kendi fırtına barınağınızı nasıl yapacağınızı öğrenin, dehşet veren kasırga turumuzda son derece önemli hayatta kalma taktiklerini görün ve gök gürültülü bir fırtınada sizi tüketen çabaların hayatınızı nasıl kurtardığını keşfedin.
Bu bilgiler gerçekten de dünyayı sallayacak kadar heyecan verici!
Coğrafya hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!

 • Açıklama
  • -Dere Tepe Düz Gittim-
   Dere Tepe Düz Gittim daha fazlasını öğrenmek için can atmanıza neden olacak! Okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Kitabı okurken,
   -Dünyadaki en aptal hayvanın hangisi olduğunu,
   -Akbabaların kafalarının niçin kel olduğunu,
   -Kurbağanın hangi çeşidinin tuvaletlerde yaşadığını,
   -Vampir yarasaların nasıl yaşadıklarını öğreneceksiniz.
   Coğrafyanın bu huzursuz edici tarafına dayanabileceğini düşünüyorsan, o zaman okumaya ara verme. Çünkü biz hayvanların dünyasına sızmaya gidiyoruz.
   Müthiş bilgi dosyaları, ilginç mini testleri, öğretmen sınavları ve çılgın hayvan karikatürleriyle Dere Tepe Düz Gittim bilgiyle kaynıyor.
   -Derin Okyanuslar-
   Issız bir adaya düşseniz yanınıza almanız gereken üç şeyden kesinlikle biri... Öyle ya!.. “Derin Okyanus“ların kocaman dalgaları arasında yepyeni bir dünya ile baş başa kalmışken ancak böyle bir rehber seni tehlikelerden kurtarabilir. Saatler geçip hava karardığında üstelik karnın muhteşem orkestrasıyla zil çalmaya başladığında bir kirpi balığını asla avlamaman gerektiğini nasıl bilebilirsin Peki, sen köpek balıklarının keskin dişlerine yem olmaktan korkarken asıl tehlikenin bir kutu denizanasının zehirli dokunaçları arasında olabileceğini.. Ufuklara el sallayışın boşuna dostum... Titanik çoktan tarih oldu! Seni ancak insaflı bir korsan gemisi çekip buralardan kurtarabilir. İyisi mi sen, o gelene kadar bu kitabı başucundan ayırma. Ruhun maceradan maceraya daldıkça “Derin Okyanuslar“ her zaman sana en iyi pusula!
   Kim, başına ne geleceğini bilebilmiş ki
   -Göllerin Suyu Çıktı-
   Herkes coğrafyanın korkunç olduğunu düşünebilir. Neyseki tüm coğrafya konuları ıslak, dondurucu ya da anlaşılmaz değildir. Hatta bazı kısımları oldukça heyecan vericidir. Örneğin, devasa gölleri ele alalım. “Göllerin Suyu Çıktı'daki göller gezegendeki en büyük, en yüksek, en derin ve akıllara en durgunluk veren türdendir. Üstelik bu gizemli göllerin bazılarının göl canavarlarının evleri olduğu söylenir. Onları biraz daha yakından tanımak istersen cesarete ihtiyacın olacak.
   Hepsi bu kadar da değil! Küçük gölcükler ve göletlerden, deniz büyüklüğündeki büyük göllere kadar dünyada gizli kalmış bütün göller bu kitapta.
   Göllerin Suyu Çıktıda:
   - Yanardağların zirvelerindeki gölleri araştırabilir,
   - Dünyanın en tuzlu gölünü ziyaret edebilir,
   - Bazı göllerin sularının neden çekildiğini öğrenebilir.
   - Göl rehberi Blake'le beraber göl canavarı avına çıkabilirsin.
   Etrafındakilerin söylediklerine kulak asma... Bu, hiçbir zaman olmadığı kadar müthiş bir coğrafya dersi olacak.
   -Kızgın Yanardağlar-
   Coğrafya canını mı sıkıyor Berbat haritalardan, kokuşmuş taş yığınlarından, işe yaramaz grafiklerden bıkıp usandın mı Öyleyse bu kitap tam sana göre!
   Bu kitapla Kızgın Yanardağlar'ın “hararetli“ dünyasına korkusuzca adım atarken sıkıcı coğrafya derslerine de el sallayacaksın..
   Şaşırıp kalacaksın!
   -Ateşten kıpkızıl kesilmiş araba büyüklüğünde volkanik taşlar karşısında.
   -Titreyeceksin! Seni canlı canlı haşlayabilecek gayzerler önünde.
   -Zar zor nefes alacaksın! Çürük yumurta gibi kokan sülfür yüzünden...
   -Sevineceksin! Bir patlama sayesinde ölümden kurtulan mahkûm için.
   -Kızgın Yanardağlar, yanardağ püskürmelerine yol açan karmaşık süreçleri, bu doğa olayının etkilerini ve yıkıcı da olabilen boyutlarını ele alıyor. Genel Coğrafya ve Yerbilimleri ile ilgilenenler için zevkle okunabilecek bir çalışma...
   Coğrafya hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!
   -Issız Korsan Adaları-
   Coğrafya gereksiz detaylardan kurtuldu!
   Coğrafya senin için bir eziyet mi Karman çorman haritalardan, iç karartıcı taş yığınlarından, saçma sapan sınırlardan fenalık mı geldi O halde, sıkıcı coğrafya derslerine el salla. Çünkü çılgın ada sahilleri çok uzaklarda seni bekliyor...
   -Yepyeni bir ada denizden yükselirken gözlerine inanamayacaksın!
   -Huysuz bir ada tepesini havaya uçururken dilin tutulacak!
   -Bir ada ejderinin iğrenç soluğu karşısında nefesin kesilecek!
   Ama bu benim için yeteri kadar çılgınca değil diyorsan...o zaman müthiş hindistancevizlerini nerede bulabileceğini keşfet, kayıp adayla ilgili sır perdesini aralamaya çalış ve gerçek Robinson Crusoe'nun çarpıcı hikayesini oku. İnanılmaz heyecanlı bir hikaye!
   -Özgür Dağcının El Kitabı-
   Everest'ten Kilimanjaro dağlarına uzanan nefes kesici bir maceraya hazır olun.
   Dünyanın en yüksek yerinde fosilleşmiş deniz kabukları arayabilir veya çığ tehlikesiyle nasıl başa çıkılacğını öğrenebilirsin.
   Coğrafya hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız.
   Ama uyarmadı demeyin!
   Kitabı bir dağın tepesinde dolaşırken okumaya kalkmayın sakın! Yoksa, sayfaları çeviriken uçurumdan aşaüı yuvarlanabilirsiniz!..
   Hadi bakalım, özgür dağcılar!... Yola çıkıyoruz...
   -Kutuplarda İnecek Var!-
   Coğrafya gereksiz detaylardan kurtuldu!
   Coğrafya senin için tam bir eziyet mi Karışık haritalardan, yaşlı kaya parçalarından ve yorucu sınavlardan bıkıp usandın mı O zaman, tüm bu sıkıcı coğrafya derslerine elveda demenin tam zamanı... Çünkü şu anda, Kutuplarda İnecek Var! ile buz gibi, bir o kadar da cesaret isteyen bir yolculuğa çıkmak üzeresin!
   -Sarsılacaksın! Görünen ucu, apartmanlardan bile yüksek olan buz dağlarını gördüğünde...
   -Kaçacaksın! Aç kutup ayıları kutup kampının etrafını sardığında...
   -Çığlık atacaksın! Kırılma tehlikesi olan buzul vadilerinin kenarında sarsıldığında...
   Tüm bunlar heyecanlanman için yeterli değil mi Kutuplarda İnecek Var!'da ayrıca, kutup kâşiflerinin soğuk ısırması yüzünden parmaklarını kaybedişlerini, Eskimo evi yapımını ve buzlar altında kalmış tüm zenginlikleri bulabilirsin. Hepsi cidden şok edici!
   Coğrafya hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!
   “İlham verici!“ - Kraliyet Coğrafya Topluluğu
   -Uçsuz Bucaksız Çöller-
   İçinde garip şeyler olan Coğrafya!
   Coğrafya sizi gıcık mı ediyor Haritalardan, kaya katmanlarından ve ilginizi çekmeyen bilgilerden sıkıldınız mı
   Artık sıkıcı coğrafya dersleriyle vedalaşın ve Uçsuz Bucaksız Çöller'in kızgın kumlarına adım atın...
   -Hayatta kalmak için deve idrarı içen insanları,
   -Tüm köye gömebilen hareketli kum tepelerini,
   -Timbuktu Çölü'nü geçen maceracı kaşifi bu kitapta okuyun.
   Eğer çöller sizin için yeterli değilse,
   -Deve sütünden puding yapmanın yollarını,
   -Kaktüs suyunun neden ölümcül bir içeçek olduğunu öğrenin.
   Uçsuz bucaksız çöllerde dolaşmaya var mısınız
   Coğrafya hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!
   -Coşkun Nehirler-
   Coğrafya sizi inim inim inletiyor mu Berbat haritalardan, çürük taş yığınlarından, şaşkına çeviren ölçümlerden gına mı geldi Sıkıcı coğrafya derslerine el sallayıp Coşkun Nehirler'in dalgalı dünyasına kendinizi bırakın!
   Gürül gürül çağlayan bir şelalenin üstünden aşağı bakarken avazınız çıktığı kadar bağıracaksınız!
   Çok eski bir nehir vadisi olan Büyük Kanyon'da hayretten küçük dilinizi yutacaksınız!
   Açlıktan gözü dönmüş bir piranayla burun buruna gelip canınızı zor kurtaracaksınız!
   Tüyler ürperten bir hızla beyaz köpüklü sularda rafting yaparken korkudan bayılacaksınız!
   Ve eğer bütün bunlar sizin için yeterince zor ve korkunç değilse... Cesur su bilimcilerimizle bir buzuldan okyanusa uzanan azgın bir nehir turuna katılabilirsiniz. Ya da yürekli nehir kâşiflerinin gizli günlüklerini okuyabilirsiniz. Dedektifimizin şüpheleriyle sudaki vahşi hayatın sırlarını öğrenebilirsiniz.
   İnanın bu yolculuk dünyayı sarsacak kadar ilginç!
   Coğrafya hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!
   -Kasırga Avcıları-
   Coğrafyadan geriye kalan nedir!
   Coğrafya size çok mu çektiriyor Perişan haritalardan, çeşit çeşit kaya parçalarından ve bir türlü akla gelmeyen yer isimlerinden bıkıp usandınız mı Sıkıcı coğrafya dersleriyle vedalaşın ve kendinizi Kasırga Avcıları'nın ayaklarınızı yerden kesecek havasına bırakın...
   -Nefesiniz kesilecek! Gökyüzünden donmuş kaplumbağalar düşecek.
   -Canınızı kurtarmak için koşacaksınız! Deliye dönmüş bir fırtına evleri kökünden sökecek.
   -Şaşırıp kalacaksınız! Tam yedi kez üzerine yıldırım düşen ama sağ kalmayı başaran bir adamla karşılaşacaksınız.. * Sarsılacaksınız! Gözü kara hava gözlemcileri bir tayfunun tam merkezine dalacak.
   Ve tüm bunlar sizi yeterince heyecanlandırmadıysa... hava güvenlik kılavuzumuzu okuyun ve kendi fırtına barınağınızı nasıl yapacağınızı öğrenin, dehşet veren kasırga turumuzda son derece önemli hayatta kalma taktiklerini görün ve gök gürültülü bir fırtınada sizi tüketen çabaların hayatınızı nasıl kurtardığını keşfedin.
   Bu bilgiler gerçekten de dünyayı sallayacak kadar heyecan verici!
   Coğrafya hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!

   Stok Kodu
   :
   9786050804430
   Boyut
   :
   13.00x20.50
   Sayfa Sayısı
   :
   1000
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   2012-08
   Çeviren
   :
   Ayşegül Usluer
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
 • Yazarın Diğer Kitapları
 • Yayınevinin diğer kitapları
Kapat