New York Köleleri Tama Janowitz

New York Köleleri
Tama Janowitz

%35 İNDİRİM
220,00 TL
143,00 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786052651018
912359
New York Köleleri
New York Köleleri
143.00

Tama Janowitz’in ilk romanı kendisi henüz yirmi dört yaşındayken yayımlandı. Yazıları New Yorker ve Paris Review gibi mecralarda yer aldı. Andy Warhol ve Bret Easton Ellis gibi isimlerle arkadaştı. Manhattan’ın edebiyat, eğlence dünyasında tanıdık bir sima olan Tama Janowitz, birbirine bağlı öykülerden oluşan ve 1989’da sinemaya da uyarlanan New York Köleleri’yle ise yeni bir tür acayip, bohem, kentli neslin sesi oldu.

Seksenli yıllarda New York. Uygun kiraya daire bulmak epey zor. Eğer varlıklı bir aileden gelmiyorsanız ve sanatçıysanız daha da zor, belki de imkânsız. Takı tasarımcısı Eleanor, dehasından gayet emin olan ressam Marley ve daha niceleri, performans sanatçıları, galeri sahipleri, metresler, torbacılar ve seks işçileri, öyle ya da böyle, hepsi bir şeyin köleleri bu âlemde.

1986 yılında yayımlanan, Tama Janowitz imzalı New York Köleleri, ilk yanlış adımında insanı yutmaya hazır bir kentte, sığınılacak bir yuvanın peşine düşen eksantriklerin hikâyesi.

“Janowitz korkusuz bir yazar. Bulduğu detaylar alışılmadık, üslubu yalın ve cümleleri aldatıcı bir rahatlıkla akıp gidiyor.” 

New York Times Review

“Muhteşem! Yakıcı! Vay be!” –Andy Warhol

Kapat