9789756117064
503619
Kemal Abi
Kemal Abi
22.50
Vergi Kaçakçılığı, evrakta sahtekarlık, hayali ihracat, vb. suç iddialarının bol sirkeli salatasını gazete sayfalarında ve siyasal yaşamında kaşıklayan Kemal Unakıtan, hakkında yaklaşık 400 sayfalık bir kitap piyasaya çıkmışken hiçbir şey olmamış gbi koltuğunda oturur mu?..

Ya bu 373 sayfalık kitap yalan...
Ya Unakıtan'ın Maliye Bakanlığı dolan...
- İlhan Selçuk, Cumhuriyet

Okuyun, 'Kemall Abimizi' siz de tanıyın. Hem de aile boyu! İsmi böyle olaylara karışan bir Maliye Bakanı'nın geçmişini, örgütlenmeyi nasıl ve kimlerle yaptığını, kendini kurtarmak için Meclis'e af yasalarını nasıl getirdiğini belgeleriyle görün. Bu kitap baştan sona, her sayfasıyla bir ibret belgesi.
- Emin Çölaşan , Hürriyet

Bizim gazetenin, Milliyet'in yorulmak bilmez araştırmacı gazetecisi Nedim Şener'in son kitabı Fırsatlar Ülkesinde Bir Kemal Abi. Yalnız Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ı değil, aynı zamanda hayali ihracaat ve naylon fatura oyunlarını anlatıyor Nedim, her zamanki kuyumcu titizliğiyle..."
- Hasan Cemal, Milliyet

Dünyanın her yanında böyle bir kitap, böyle bir araştırma yayınlandığına ortalık birbirine girer. Başbakan da hemen o kitabı okur, içeriğiyle ilgli sorular sorar. Sadece muhalefet değil, kendi partisindekiler de bu kitapta yer alanlara söz konusu kişinin açık ve ayrıntılı cevap vermesini ister.
- Okay Gönensin, Vatan Kitap
(Arka Kapak)
Kapat