Neden Uyuyamıyoruz? Darian Leader

Neden Uyuyamıyoruz?
İnsan Uykusunun Tarihi
Darian Leader

%35 İNDİRİM
145,00 TL
94,25 TL
Tükendi
9786258489699
912368
Neden Uyuyamıyoruz?
Neden Uyuyamıyoruz? İnsan Uykusunun Tarihi
94.25

Her dört yetişkinden biri uyku sorunları çekiyor. Son otuz yılda uyku ilaçları kullananların sayısı inanılmaz derecede arttı. Uykunun, tıpkı nefes alıp vermek gibi doğal bir şey olması gerekiyordu ama giderek daha tekinsiz bir metaya dönüşmeye başladı. Öyle değil mi?

 

Uykuyla olan ilişkimiz insanlık tarihi boyunca tekrar tekrar gündeme geliyor ve her seferinde hem bireysel hem de kolektif psikolojimize dair yeni bir şeyler söylüyor. Uyku, sanayi devriminden cep telefonlarımızın mavi ışığına, rüya yorumlamanın antik sanatından Freud’un modern yaklaşımına kadar çok geniş sosyal kalıplarla, norm ve beklenti değişiklikleriyle ilişkilidir. Kültürel, sosyal, ekonomik ve psikanalitik etkileri derleyen Leader, bu evrensel insan deneyimi hakkındaki gerçekleri gün yüzüne çıkararak insan uykusunun tarihine ve artık neden uyuyamıyormuşuz gibi göründüğümüze dair kısa ve etkileyici bir rehber sunuyor.

 

“İkna edici, sürükleyici ve ferahlatıcı biçimde akla yatkın… Bu konudaki tartışmalara dayanak sağlayan ve önemli bir müdahale… Leader, uykuyla ilgili sorunlarımızı anlama konusunda daha zengin ve daha insancıl bir anlayışa işaret ediyor.”

—Guardian

Kapat