9789751021236
787203
Estetik Cerrahinin Sırları
Estetik Cerrahinin Sırları
2.81

Muhtemelen insanlığın binlerce yıllık tarihinde güzellik kavramı hep var olmuştur. İnsanlar her zaman daha güzele ve daha iyiye gitme çabasındadırlar ve bu insanın doğasında mevcuttur. İnsanın güzelleşme çabası teknolojik gelişmeler ve modern yöntemlerle günümüzdeki seviyesine ulaşmıştır. Estetik Plastik Cerrahi de bu gelişmenin en son aşamalarından biridir ve her yıl milyonlarca insan bu uygulamadan faydalanır. Bu şekilde insanlar bedenen ve ruhen kendilerini daha iyi hissetme imkanına kavuşmakta ve yaşamlarında daha verimli olmaktadırlar.

Estetik Plastik Cerrahi, Dr. Julian Reich'in dediği gibi, nadiren güzellik yaratmakta çoğunlukla da kişinin gizli kalmış ve belirgin olmayan güzelliklerini ortaya çıkarmaktadır. Bunu yaparken de sanat, bilim ve kollektif tecrübeyi birleştirmektedir.

Estetik ve güzellik; sanattan edebiyata, bilimden magazine kadar pek çok alanda geniş olarak yer alır. Bu konuda bilimsel temellere dayalı, konuya ilgi duyan herkesin anlayabileceği bir dille yazılmış, Türkçe bir kaynağa ihtiyaç duyulmaktaydı.

Kapat