Sosyal Fobi - Kendi Kendine Terapi Serisi - Anksiyete - Kaçınma - Bili

Sosyal Fobi - Kendi Kendine Terapi Serisi - Anksiyete - Kaçınma - Bilişsel Çarpıtma
Müsebbiha Kılınç

%30 İNDİRİM
140,00 TL
98,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786256608498
977555
Sosyal Fobi - Kendi Kendine Terapi Serisi - Anksiyete - Kaçınma - Bilişsel Çarpıtma
Sosyal Fobi - Kendi Kendine Terapi Serisi - Anksiyete - Kaçınma - Bilişsel Çarpıtma
98.00

“Sosyal anksiyete, başkalarının düşüncelerini okuma yeteneğimizin gücünü abarttığımız bir durumdur.”


– David D. Burns


Günümüzde daha net fark edilir bir ihtiyaç gözlemleniyor her birimizin yaşamında: “Olmak zorunda olduğumuz kişi değil de olduğu gibi kabul görmek.” Bu kavram insanlığın en derin çukurlarından biri çünkü insan kabul edilir olmasını hep bir koşula bağlıyor, yani birey “Ya kabul edilmezsem?” kaygısıyla hep kendisi olmak yerine, üzerinde oynamalar yapılmış birer suret gibi geziyor evrende.


Sosyal fobi, günlük davranışlarınız sırasında başkaları tarafından izlenme, yargılanma, değerlendirilme, eleştirilme düşüncesiyle ortaya çıkan yoğun kaygıyı ifade eder. Sosyal kaygının tetiklendiği anlarda bir başkası tarafından değerlendirilmenin, eleştirilmenin ya da hata yapmanın utanç verici olduğu düşünülür. Bu da kişileri kaçınmaya, izolasyona ve zoraki bir konfor alanına iter.


Bu kitap, potansiyelini başkalarının düşünceleri ve algılarının gölgesinde bırakmış herkese yol arkadaşı olabilmesi için hazırlandı. Klinik deney ve gözlemlere yaslanan pratikler ve yöntemlerle, yaradılışı gereği sosyal bir varlık olan insanın özgür iradesini ve potansiyelini özgürce ifade edebilmesinin önünü açmak için artık sizinle.

(Tanıtım Bülteninden)

Kapat