Murathan Mungan Seti - 3 Kitap Takım %20 indirimli Murathan Mungan

Murathan Mungan Seti - 3 Kitap Takım
Murathan Mungan

%30 İNDİRİM
60,00 TL
42,00 TL
Tükendi
9796053160013
615927
Murathan Mungan Seti - 3 Kitap Takım
Murathan Mungan Seti - 3 Kitap Takım
42.00

Set İçindeki Kitaplar;

Doğduğum Yüzyıla Veda
Bugüne dek yayımlanan şiir kitaplarımdan, temalarına göre yapılan bir derlemeyle, önümüzdeki yıllarda yayımlanacak olan şiirlerimin bir karması yer alıyor bu özel kitapta. Doğduğum yüzyıla şiirle veda ederken söylediklerimdir. 'Doğduğum Yüzyıla Veda', Murathan Mungan'ın bugüne kadar yayımlanmış 13 şiir kitabından, şiirlerin temalarına göre yapılmış bir derlemeyle, önümüzdeki yıllarda yayımlanacak olan kitaplarından seçilmiş bir karmadan oluşan özel bir kitap.

Şairin bu 14. şiir kitabı, bu kitap için düzenlenmiş 15 ayrı bölümden oluşmaktadır. Ayrı ayrı adlandırılmış her bölümün, kendi içinde farklı bir duygusu ve tema bütünlüğü olmasına özen gösterilmiştir. Şairin bütün şiirlerini kapsamayan bu kitap, 'Seçme Şiirler' ya da 'En İyileri' gibi bir amaç ve mantıkla düzenlenmemiş, yalnızca her bölümün kendi içindeki mantığına ve duygusuna göre seçilen şiirlere yer verilmiştir.

Doğduğu yüzyıla şiirle veda eden Murathan Mungan'ın bir şair olarak şiir serüvenini birlikte yeniden hatırlamayı amaçlayan kitapta, şairin 2000'den başlayarak yayımlanacak şiir kitaplarından da seçmelere yer verilerek, bu kitaba her iki yüzyıl arasında bağlayıcı bir nitelik verilmek istenmiştir.

Bir koleksiyon kitabı olarak düşünülmüş olan 'Doğduğum Yüzyıla Veda', yalnızca bir tek kez, tümü numaralanmış 10.000 adet olarak basılacak ve baskısı tekrarlanmayacaktır.

Doğu Sarayı
Doğu Sarayı, yazarın Yedi Kapılı Kırk Oda, Cenk Hikâyeleri, Lal Masallar adlı kitaplarından ikişer hikâyeyi bir araya getiren özel bir seçkidir. Yazarın doğuya açılan kapısından bakmak isteyenler için...

İskambil Destesi
"İskambil Destesi'nde, okur karşısına çıktıkları tarih sıralamasıyla Son Istanbul, Kaf Dağının Önü, Üç Aynalı Kırk Oda ve Yedi Kapılı Kırk Oda'daki uzun öykülerin arasından seçilmiş parçalar yer alıyor. Bu biçimde desteyi yeniden kardığımızda, kısa öyküye gücünü veren özellik ortaya çıkıyor sanki: tamamlanmamışlığın, yarım kalmışlığın verdiği bir çeşit hayat sızısı… Bu seçki aynı zamanda bir tür oyun kitabı: edebiyatın girdi-çıktıları üzerine yeniden düşünmeye kışkırtmak isteyen edebiyat-içi bir oyun… Oyun masasında yolları kesişen kişiler, hayatları, kaderleri, tesadüfleri birbirine karışsın diye desteyi yeniden karıyorum. Herkesin hayatta birden fazla şansı olmalı."
-Murathan Mungan-

Kapat