Paradoks Murat Çakır

Paradoks
Bir Mekan-Zaman Polisiyesi
Murat Çakır

30,00 TL
Temin süresi 5 gündür.
Paradoks
Paradoks Bir Mekan-Zaman Polisiyesi
Alter Yayıncılık
30.00

Değişmez kural bu. Paradoksa yol açabilecek hiçbir hamle yapamayız. Zaman yolcularının kötü kaderi bu. Değiştirebileceğini bilip de hiçbir şey yapamamak...

Paradoks bir distopi üçlemesinin birinci kitabı ve bir mekân-zaman polisiyesi: 2099 yılında merkez Avrupa. Berlin. Dünyaçapında deniz seviyesi otuz metre artmış yapay zekâ ve yurttaşların takmak zorunda oldukları biyoçipler sayesindeKriminalite sıfırlanmıştır. Çin dünyanın lideri olmuş Avrupa Federasyonu parlamenter diktatörlüğe dönüşmüştür. Europolmensubu Baş Komiser Hakan Özkara karmaşık bir cinayeti soruşturmaktadır. Ünlü bir iş adamı ve siyasetçi öldürülmüş, soruşturma derinleştikçe, dava daha da karmaşık hâle gelmektedir. Üstüne üstlük karşılaşacağı bir zaman gezgini tüm bildiklerini altüst edecektir.

Ganime Gülmez, Avrupa Postası:

Almanya'daki Yabancılar Meclisleri'nin ete-kemiğe bürünme tarihlerinden, Rosa Luxemburg Vakfı'ndaki faaliyetlerine ve makalelerine-çevirilerine dek bildiğimiz, geçirdiği hastalık öncesindeki “gezgin” zamanlarında çoğumuzun yüz yüze tanıma fırsatı bulduğu Murat Çakır'ın ilk romanı; Paradoks'la buluştuk!

Paradoks; bir mekân-zaman polisiyesi! Açıkça ifade edeceğim; en son okuduğum polisiye romanının ya da bir mekân- zaman kurgulamasının üzerinden yıllar geçti. Bu romana, Murat Çakır yazdığı için mutlaka bakmalıydım! Ancak kitabı başladığım gibi bitirebileceğimi hiç tahmin etmemiştim!

Paradoks'un: Tam da bu dünyanın “OHAL”inin “BUHAL”ine karıştığı bu zamanlarda yayınlanması ne kadar yerinde olmuş.

Kapat