Modern Beynin Evrimi / E-Beyin %20 indirimli Gary Small

Modern Beynin Evrimi / E-Beyin
Gary Small, Gigi Vorgan

%5 İNDİRİM
150,00 TL
142,50 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9789754688115
433517
Modern Beynin Evrimi / E-Beyin
Modern Beynin Evrimi / E-Beyin
142.50

Dijital Göçmenlerden misiniz, Dijital Yerlilerden mi?

- Bilgisayar kullanan herkesin okuması gereken bir kitap

Amerika'nın, insan beyni üzerine incelemeler yapan sayılı bilim adamlarından Dr. Gary Small ve ekibi, ileri teknolojinin genç beyinleri nasıl etkilediğini araştırıyor. Modern Beynin Evrimi, ileri teknolojinin ortaya çıkardığı evrimi ve onun gelecekteki etkilerini ortaya koyuyor: Bu etkiler evrim zincirinde nereye yerleşiyor? Bu yeni beyin evriminin sosyolojik ve politik etkileri nelerdir? Bunlara nasıl uyum sağlayabiliriz ve bunun bedeli nedir?

İleri teknoloji, bir yandan öğrenmeyi hızlandırıp yaratıcılığı artırırken, bir yandan da sosyal izolasyon yaratarak, internet bağımlılığına yol açıyor. Beyin evriminin yaşandığı çağımızda başarılı olmak için, olası engellerden kaçınmak ve bu evrime uyum sağlamak gerekiyor.

Modern Beynin Evrimi, teknolojiyle ilgili güncel veriler sunmasının yanı sıra, beyin uçurumunu kapatabilmek için ihtiyacımız olacak araçları ve stratejileri de içeriyor.

'Teknolojiye ne kadar bağımlıyız? İnternette sörf yapmak bizim kişiliğimizi etkiler mi? Bir yetişkin beyni Google ile tanışınca ne olur? Dr. Gary Small, bu soruların cevaplarını araştırıyor."

- P. Murali Doraiswamy

'Beyniniz hakkında, iki kere düşünmenizi sağlayan bir kitap.'

- Avlin Toffler

Kapat