9789756719732
783858
Minotauros
Minotauros
6.10

İsrailli bir gizli ajan, güzel, güzel olduğu kadar gizemli bir kıza aşık olur. Onu izlemek, kendini hiç belli etmeden kızın hayatını kontrol altında tutmak için mesleğinin bütün numaralarını kullanır. Bu hastalıklı ilişkiye takipler, soruşturmalar ve bir de cinayet eklenir, kızın hayatı artık tamamen adamın denetimindedir. Bu bal gözlü, esmer tanli Akdenizli genç kız, adamın gözünde masumiyetin ve güzelliğin simgesidir. Thea da giderek hiç görmediği, hatta tuhaf isteklerinden rahatsız olduğu bu hayalet aşığı sevmeye başlar. Adamın düzenli olarak kıza yolladığı mektuplarda iyice açığa çıkan bunaltıcı, takıntılı ve tutkulu kişiliği kızın ona aşık olmasına engel olmayacaktır.
Bu aşk ve casusluk öyküsünün arka planında Akdeniz, Doğu Akdeniz şehirleri, kardeş halklar arasındaki düşmanlıklar, güneş ve deniz var. Minotauros'ta Akdeniz, sadece romanın geçtiği mekan değil, aynı zamanda hikayesinin başlangıcı bin yıl öncesine dayanan bir roman kahramanı. On dile çevrilen Minotauros İngiltere'de yayımladığında en iyi çeviri roman ödülüne layık görüldü.
“Kitap beni iyice sardı, romanın konusu olağanüstü bir hızla gelişiyor. Tammuz olaylara yeni bir bakış açısı getirerek, zamanı ve mekanı yeniden yönlendirerek, farklı tarzda bir roman yazmış.“

Alan Sillitoe, Financial Times

İnsanların kendi kendileri için yarattıkları umutlar ve uzlaşmalar çevresinde örülen William Faulkner, Laurence Durrell tarzında bir roman.

The New York Times Book Review

Kapat