Zihninizi Nasıl Değiştirirsiniz? Michael Pollan

Zihninizi Nasıl Değiştirirsiniz?
Yeni Psikedelik Bilimi Bilinçlilik, Ölme, Bağımlılık, Depresyon ve Aşkınlık Hakkında Bize Ne Öğretir
Michael Pollan

%20 İNDİRİM
45,00 TL
36,00 TL
Temin süresi 15 iş günüdür.
9786057879578
815970
Zihninizi Nasıl Değiştirirsiniz?
Zihninizi Nasıl Değiştirirsiniz? Yeni Psikedelik Bilimi Bilinçlilik, Ölme, Bağımlılık, Depresyon ve Aşkınlık Hakkında Bize Ne Öğretir
Salon Yayınları
36.00

Psikedelik ilaçlar etrafında gerçekleşen medikal ve bilimsel devrime muhteşem ve cesurca bir araştırma ve yazarın kendi yaşam-değiştiren psikedelik deneyimlerinin etkileyici bir öyküsüMichael Pollan, LSD ve (büyülü mantarlardaki aktif bileşen) psilosibin maddesinin depresyon, bağımlılık ve anksiyete gibi tedavisi zor olan durumlardan muzdarip insanlara rahatlama sağlamakta kullanılmasını araştırmaya giriştiği zaman, hiç kuşkusuz kendi en kişisel kitabını yazma niyetinde değildi. Ancak bu dikkat çekici maddelerin yalnızca zihinsel hastalıkları değil, ayrıca gündelik hayatın zorluklarıyla boğuşan sağlıklı insanların yaşantılarını geliştirdiğini saptamasının üzerine üçüncü şahsın yanı sıra birinci şahıs olarak zihninin doğasını keşfetmeye karar verdi. Böylece hem en son beyin bilimi araştırmalarını hem de başarılı psikedelik madde terapistleri yeraltı topluluğunu derinlemesine inceleyerek bilincin çeşitli durumlarına tek başına bir yolculuğa çıktı. Pollan 1960'lı yıllardan itibaren az sayıdaki psikedelik madde öncüsünün araştırmalarının o dönemde gelecek vadeden araştırma alanına karşı güçlü bir geri tepmeyi harekete geçirmesinden beri bu gizemli ilaçlar hakkındaki hakikatleri onların etrafında dönüp dolaşan hurafelerden ayırmak için tarihsel kayıtları incelemiştir. Bilim, anı, gezi yazısı, tarih ve tıp alanlarının bir yegâne ve zarif karışımı olan Zihninizi Nasıl Değiştirirsiniz kitabı bir katılımcı gazetecilik zaferidir. Kitap, göz kamaştırıcı ve yüce duygulara ulaştırıcı dönüşlerle, zihni, benliği ve dünyadaki konumumuzu anlamamızda heyecan verici ve beklenmedik bir yeni sınıra sürükleyici açıklamadır. Pollan'ın "zihinsel yolculuk" girişiminin gerçek konusu yalnızca psikedelik ilaçlar değil, aynı zamanda insan bilincinin ebedi bulmacasıdır. O, hem ızdırap hem de neşe şeklinde bize sunulan bir dünyada tam olarak mevcut olma ve kendi yaşantılarımızda anlam bulma konusunda elimizden gelenin en iyisini nasıl yapabileceğimiz hakkındadır.

Mayıs 2018 Bir Amazon En İyi Kitabı: Beslenme alışkanlıklarının kültürel açıdan dönüştürücü olduğunu anlattıEtobur - Otobur İkilemive daha yakın tarihliGıda Kurallarıkitaplarının yazarı Michael Pollan burada psilosibin ve başka psikedelik maddelerin spritüel ve duygusal türden dönüşümler sağladığını belirtiyor. Pollan, psikoaktif bileşenlerin tarihine ve kullanımına baktığıZihninizi Nasıl Değiştirirsinizkitabında gençliğinde bu tür maddelerden kaçındığını fakat hayatının daha ileri yaşlarında "daha açık hale gelme" fırsatı yakaladığını söylüyor. Ve ardından coşkulu bir kullanıcının ifade ettiği gibi "Tanrı'nın yüzüne dokunma" şeklinde spritüel bir tezahür deneyimlediğini belirtiyor. Pollan'ın doğal kuşkuculuğu ve alaycı mizahı bu sanrı gördüren, gezinmeye çıkaran esinleri ayrıntılışekilde aktarmasını sağlamıştır. Nihai olarak, bu türden deneyimler, örneğin evrenin kökenine veya ölümden sonra bizi nelerin beklediğine dair düşüncelerin yanı sıra depresyon, bağımlılık ve akut hastalıklardan muzdarip olanlara umut niteliği taşımaktadır. "Sağlıklı insanların daha iyi olması" için büyülü mantarlar daha geniş ölçekte kullanılabilir mi? Pollan'ın kitabının okuyucuları kişisel ve gazetecilik araştırmasının bu merak uyandırıcı, aydınlatıcı ve ikna edici bileşimi ile psikedelik maddelerin kendi zihinlerini değiştirme konusunda sorumlu olabileceğine dair düşünceler edinmiştir.

"Pollan'ın derinlemesine araştırması psikedelik maddelerin Woodstock nesli hakkında bir tür şaka olduğunu düşünenleri aydınlatacak ve inatçı biçimde sıklıkla dar görüşlü olanlar için potansiyel bir panzehir olarak işlev görecektir."

—Boston Globe

"Pollan gözlerinizi açarak ve ikna ederek . . . kitabın sayfalarını çevirmeye devam etmenizi sağlıyor."

—New York Times

"Pollan, psikedelik ilaçların potansiyel iyileştirme niteliklerindeki yeni bilimsel ilginin ortasında, onların tarihini yüzeye çıkarıyor ve (gözetim altında) kendisi de deniyor. O, bağımlılıkların ve depresyonun tedavi edilmesinde ümit vaat edici olmasından etkilenmiştir. Siz de etkileneceksiniz."

—People

"Sersemletici."

—Andrew Sullivan, New York Magazine

"Sürükleyici ve sıklıkla heyecan verici . . . En iyi bilim yazarları arasında olan Pollan materyalist açıklamaya saplanmanın terk edilmesi gerekli olduğu zaman bunu hakkıyla yapmaktadır. Kitabın önemli mesajlarından biri ölüyor olma veya ciddi şekilde hasta olma durumunda psikedelik maddelerin tedavisel faydalarının mistik deneyimlerden ayrılamaz olmasıdır."

—The Guardian

"Psikedelik madde deneyimlerinin potansiyel değeri için zorlayıcı bir vaka sunmaktadır."

—Pittsburgh Post Gazette

"Gazeteci Michael PollanArzunun Botaniği(2001) kitabında ekmiş olduğu psikoaktif bitkilerin hasadını topluyor. Bu gözü pek, merak uyandırıcı çalışmada daha derine inmiştir. Hatta Pollan kendi kar küresini sarsmış ve yüz yıldan daha uzun zaman önce bilincin daha vahşi kıyılarında dolaşmış olan psikiyatr William James'in izinden giderek kimyasal açıdan kendi deneyimini yaşamıştır."

—Nature, International Journal of Science

"Açığa çıkarıcı . . . son derece büyüleyici . . . Pollan konusuna bir bilim yazarı ve bir kuşkucu gibi yaklaşarak katı bir eleştirel düşünme ve açık fikirli merak sergiliyor."

—Maria Popova, Brainpickings

"Pollan 2013'te yayınladığıCookedkitabıyla gıda hakkında muhteşem derecede araştırmacı ve etkili bir yapıt sunmuştu. Şimdi ise çok farklı bir konuda tekrar karşımıza çıkarak psikedelik maddeler ve bilinç ve beyin hakkında ortaya koyduklarını anlatıyor. Pollan'ın karmaşık bir şekilde bilgilendirici ve cezbedici sorgulaması yankı uyandıran röportaj ve anılarla kayda değer bir tarih meydana getirmektedir."

—Booklist (yıldızlı değerlendirme)

"Dikkate değer, ufuk açıcı ve akıllara durgunluk veren bir gezinti."

—Kirkus (yıldızlı değerlendirme)

"Michael Pollan ustalıkla bizi psikedelik ilaçların tepelerine, çukurlarına ve bir kez daha tepelerine çıkarıp indiriyor.Zihninizi Nasıl Değiştirirsinizçoğumuzun bildiğinden daha uzun ve daha tuhaf olan bir tarih sunuyor."

—Daniel Goleman

"Michael Pollan psikedelik maddelerin tarihi, bilimi ve etkileri üzerine çok miktarda bilgiyi burada bir araya getiriyor. LSD, psilosibin ve karakurbağası zehiri ile yapılan yakın tarihli deneyimlerde onun içtenliğini gördüm. Yazar bunlarda materyalist görüşlerini yumuşatmış ve kendisini daha yüce bilinçlilik olasılıklarına açmıştır. O, gerçekten de kendi zihnini değiştirmiştir."

—Andrew Weil

 • Açıklama
  • Psikedelik ilaçlar etrafında gerçekleşen medikal ve bilimsel devrime muhteşem ve cesurca bir araştırma ve yazarın kendi yaşam-değiştiren psikedelik deneyimlerinin etkileyici bir öyküsüMichael Pollan, LSD ve (büyülü mantarlardaki aktif bileşen) psilosibin maddesinin depresyon, bağımlılık ve anksiyete gibi tedavisi zor olan durumlardan muzdarip insanlara rahatlama sağlamakta kullanılmasını araştırmaya giriştiği zaman, hiç kuşkusuz kendi en kişisel kitabını yazma niyetinde değildi. Ancak bu dikkat çekici maddelerin yalnızca zihinsel hastalıkları değil, ayrıca gündelik hayatın zorluklarıyla boğuşan sağlıklı insanların yaşantılarını geliştirdiğini saptamasının üzerine üçüncü şahsın yanı sıra birinci şahıs olarak zihninin doğasını keşfetmeye karar verdi. Böylece hem en son beyin bilimi araştırmalarını hem de başarılı psikedelik madde terapistleri yeraltı topluluğunu derinlemesine inceleyerek bilincin çeşitli durumlarına tek başına bir yolculuğa çıktı. Pollan 1960'lı yıllardan itibaren az sayıdaki psikedelik madde öncüsünün araştırmalarının o dönemde gelecek vadeden araştırma alanına karşı güçlü bir geri tepmeyi harekete geçirmesinden beri bu gizemli ilaçlar hakkındaki hakikatleri onların etrafında dönüp dolaşan hurafelerden ayırmak için tarihsel kayıtları incelemiştir. Bilim, anı, gezi yazısı, tarih ve tıp alanlarının bir yegâne ve zarif karışımı olan Zihninizi Nasıl Değiştirirsiniz kitabı bir katılımcı gazetecilik zaferidir. Kitap, göz kamaştırıcı ve yüce duygulara ulaştırıcı dönüşlerle, zihni, benliği ve dünyadaki konumumuzu anlamamızda heyecan verici ve beklenmedik bir yeni sınıra sürükleyici açıklamadır. Pollan'ın "zihinsel yolculuk" girişiminin gerçek konusu yalnızca psikedelik ilaçlar değil, aynı zamanda insan bilincinin ebedi bulmacasıdır. O, hem ızdırap hem de neşe şeklinde bize sunulan bir dünyada tam olarak mevcut olma ve kendi yaşantılarımızda anlam bulma konusunda elimizden gelenin en iyisini nasıl yapabileceğimiz hakkındadır.

   Mayıs 2018 Bir Amazon En İyi Kitabı: Beslenme alışkanlıklarının kültürel açıdan dönüştürücü olduğunu anlattıEtobur - Otobur İkilemive daha yakın tarihliGıda Kurallarıkitaplarının yazarı Michael Pollan burada psilosibin ve başka psikedelik maddelerin spritüel ve duygusal türden dönüşümler sağladığını belirtiyor. Pollan, psikoaktif bileşenlerin tarihine ve kullanımına baktığıZihninizi Nasıl Değiştirirsinizkitabında gençliğinde bu tür maddelerden kaçındığını fakat hayatının daha ileri yaşlarında "daha açık hale gelme" fırsatı yakaladığını söylüyor. Ve ardından coşkulu bir kullanıcının ifade ettiği gibi "Tanrı'nın yüzüne dokunma" şeklinde spritüel bir tezahür deneyimlediğini belirtiyor. Pollan'ın doğal kuşkuculuğu ve alaycı mizahı bu sanrı gördüren, gezinmeye çıkaran esinleri ayrıntılışekilde aktarmasını sağlamıştır. Nihai olarak, bu türden deneyimler, örneğin evrenin kökenine veya ölümden sonra bizi nelerin beklediğine dair düşüncelerin yanı sıra depresyon, bağımlılık ve akut hastalıklardan muzdarip olanlara umut niteliği taşımaktadır. "Sağlıklı insanların daha iyi olması" için büyülü mantarlar daha geniş ölçekte kullanılabilir mi? Pollan'ın kitabının okuyucuları kişisel ve gazetecilik araştırmasının bu merak uyandırıcı, aydınlatıcı ve ikna edici bileşimi ile psikedelik maddelerin kendi zihinlerini değiştirme konusunda sorumlu olabileceğine dair düşünceler edinmiştir.

   "Pollan'ın derinlemesine araştırması psikedelik maddelerin Woodstock nesli hakkında bir tür şaka olduğunu düşünenleri aydınlatacak ve inatçı biçimde sıklıkla dar görüşlü olanlar için potansiyel bir panzehir olarak işlev görecektir."

   —Boston Globe

   "Pollan gözlerinizi açarak ve ikna ederek . . . kitabın sayfalarını çevirmeye devam etmenizi sağlıyor."

   —New York Times

   "Pollan, psikedelik ilaçların potansiyel iyileştirme niteliklerindeki yeni bilimsel ilginin ortasında, onların tarihini yüzeye çıkarıyor ve (gözetim altında) kendisi de deniyor. O, bağımlılıkların ve depresyonun tedavi edilmesinde ümit vaat edici olmasından etkilenmiştir. Siz de etkileneceksiniz."

   —People

   "Sersemletici."

   —Andrew Sullivan, New York Magazine

   "Sürükleyici ve sıklıkla heyecan verici . . . En iyi bilim yazarları arasında olan Pollan materyalist açıklamaya saplanmanın terk edilmesi gerekli olduğu zaman bunu hakkıyla yapmaktadır. Kitabın önemli mesajlarından biri ölüyor olma veya ciddi şekilde hasta olma durumunda psikedelik maddelerin tedavisel faydalarının mistik deneyimlerden ayrılamaz olmasıdır."

   —The Guardian

   "Psikedelik madde deneyimlerinin potansiyel değeri için zorlayıcı bir vaka sunmaktadır."

   —Pittsburgh Post Gazette

   "Gazeteci Michael PollanArzunun Botaniği(2001) kitabında ekmiş olduğu psikoaktif bitkilerin hasadını topluyor. Bu gözü pek, merak uyandırıcı çalışmada daha derine inmiştir. Hatta Pollan kendi kar küresini sarsmış ve yüz yıldan daha uzun zaman önce bilincin daha vahşi kıyılarında dolaşmış olan psikiyatr William James'in izinden giderek kimyasal açıdan kendi deneyimini yaşamıştır."

   —Nature, International Journal of Science

   "Açığa çıkarıcı . . . son derece büyüleyici . . . Pollan konusuna bir bilim yazarı ve bir kuşkucu gibi yaklaşarak katı bir eleştirel düşünme ve açık fikirli merak sergiliyor."

   —Maria Popova, Brainpickings

   "Pollan 2013'te yayınladığıCookedkitabıyla gıda hakkında muhteşem derecede araştırmacı ve etkili bir yapıt sunmuştu. Şimdi ise çok farklı bir konuda tekrar karşımıza çıkarak psikedelik maddeler ve bilinç ve beyin hakkında ortaya koyduklarını anlatıyor. Pollan'ın karmaşık bir şekilde bilgilendirici ve cezbedici sorgulaması yankı uyandıran röportaj ve anılarla kayda değer bir tarih meydana getirmektedir."

   —Booklist (yıldızlı değerlendirme)

   "Dikkate değer, ufuk açıcı ve akıllara durgunluk veren bir gezinti."

   —Kirkus (yıldızlı değerlendirme)

   "Michael Pollan ustalıkla bizi psikedelik ilaçların tepelerine, çukurlarına ve bir kez daha tepelerine çıkarıp indiriyor.Zihninizi Nasıl Değiştirirsinizçoğumuzun bildiğinden daha uzun ve daha tuhaf olan bir tarih sunuyor."

   —Daniel Goleman

   "Michael Pollan psikedelik maddelerin tarihi, bilimi ve etkileri üzerine çok miktarda bilgiyi burada bir araya getiriyor. LSD, psilosibin ve karakurbağası zehiri ile yapılan yakın tarihli deneyimlerde onun içtenliğini gördüm. Yazar bunlarda materyalist görüşlerini yumuşatmış ve kendisini daha yüce bilinçlilik olasılıklarına açmıştır. O, gerçekten de kendi zihnini değiştirmiştir."

   —Andrew Weil

   Stok Kodu
   :
   9786057879578
   Boyut
   :
   13.50x21.00
   Sayfa Sayısı
   :
   496
   Basım Yeri
   :
   Konya
   Basım Tarihi
   :
   2020-01
   Çeviren
   :
   İbrahim Şener
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   Orijinal Adı
   :
   How to Change Your Mind: What the New Science of Psychedelics Teaches Us About Consciousness, Dying,
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
 • Taksit Seçenekleri
  • Axess Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   36,00   
   36,00   
   2
   18,00   
   36,00   
   3
   12,00   
   36,00   
   4
   9,78   
   39,12   
   5
   7,95   
   39,74   
   6
   6,74   
   40,45   
   7
   5,89   
   41,23   
   8
   5,26   
   42,11   
   9
   4,74   
   42,66   
   10
   4,38   
   43,76   
   11
   4,03   
   44,28   
   12
   3,74   
   44,82   
   Finansbank Kartları
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   36,00   
   36,00   
   2
   18,00   
   36,00   
   3
   12,00   
   36,00   
   4
   9,78   
   39,12   
   5
   7,95   
   39,74   
   6
   6,74   
   40,45   
   7
   5,89   
   41,23   
   8
   5,26   
   42,11   
   9
   4,74   
   42,66   
   10
   4,38   
   43,76   
   11
   4,03   
   44,28   
   12
   3,74   
   44,82   
   Bonus Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   36,00   
   36,00   
   2
   18,00   
   36,00   
   3
   12,00   
   36,00   
   4
   9,78   
   39,12   
   5
   7,95   
   39,74   
   6
   6,74   
   40,45   
   7
   5,89   
   41,23   
   8
   5,26   
   42,11   
   9
   4,74   
   42,66   
   10
   4,38   
   43,76   
   11
   4,03   
   44,28   
   12
   3,74   
   44,82   
   Maximum Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   36,00   
   36,00   
   2
   18,00   
   36,00   
   3
   12,00   
   36,00   
   4
   9,78   
   39,12   
   5
   7,95   
   39,74   
   6
   6,74   
   40,45   
   7
   5,89   
   41,23   
   8
   5,26   
   42,11   
   9
   4,74   
   42,66   
   10
   4,38   
   43,76   
   11
   4,03   
   44,28   
   12
   3,74   
   44,82   
   World Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   36,00   
   36,00   
   2
   18,00   
   36,00   
   3
   12,00   
   36,00   
   4
   9,78   
   39,12   
   5
   7,95   
   39,74   
   6
   6,74   
   40,45   
   7
   5,89   
   41,23   
   8
   5,26   
   42,11   
   9
   4,74   
   42,66   
   10
   4,38   
   43,76   
   11
   4,03   
   44,28   
   12
   3,74   
   44,82   
   Paraf Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   36,00   
   36,00   
   2
   18,00   
   36,00   
   3
   12,00   
   36,00   
   4
   9,78   
   39,12   
   5
   7,95   
   39,74   
   6
   6,74   
   40,45   
   7
   5,89   
   41,23   
   8
   5,26   
   42,11   
   9
   4,74   
   42,66   
   10
   4,38   
   43,76   
   11
   4,03   
   44,28   
   12
   3,74   
   44,82   
   Diğer Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   36,00   
   36,00   
   2
   18,00   
   36,00   
   3
   12,00   
   36,00   
   4
   9,78   
   39,12   
   5
   7,95   
   39,74   
   6
   6,74   
   40,45   
   7
   5,89   
   41,23   
   8
   5,26   
   42,11   
   9
   4,74   
   42,66   
   10
   4,38   
   43,76   
   11
   4,03   
   44,28   
   12
   3,74   
   44,82   
 • Yazarın Diğer Kitapları
 • Yayınevinin diğer kitapları
istanbul evden eve nakliyat eşya depolama evden eve nakliyat sultanbeyli escort sancaktepe escort izmit evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Kapat