Kuşkulu Delil – Mickey Haller Serisi 03 Michael Connelly

Kuşkulu Delil – Mickey Haller Serisi 03
Michael Connelly

%20 İNDİRİM
140,00 TL
112,00 TL
Tükendi
9786057171467
913210
Kuşkulu Delil – Mickey Haller Serisi 03
Kuşkulu Delil – Mickey Haller Serisi 03
112.00

Bir Los Angeles Polisiyesi: Mickey Haller Serisi

Lincoln’lü Avukat Mickey Haller Bu Sefer İddia Makamında

Kariyeri boyunca savunma avukatlığı yapmış olan Michael Haller saf değiştirip savcılık masasına geçer. Çocuk katili olarak mahkûm olup yirmi dört yıl hapis yatan Jason Jessup yeni DNA delilleri ortaya çıkınca yeniden yargılanmaya hak kazanır.
Haller Jessup’ın suçlu olduğuna inanmaktadır ve davayı bir koşulla üstlenir: Kendi soruşturmacısı olarak Los Angeles Emniyeti Dedektifi Harry Bosch’u, savcı yardımcısı olarak da eski karısı Savcı Maggie McPherson’ı yanına alacaktır.
Ne var ki davanın üstünde siyaset bulutları vardır ve Haller’la McPherson daha işin başında medyayı arkasına alan ünlü bir sa-vunma avukatına karşı mücadele edeceklerdir. Bosch, Jessup’ın ilk davadaki mahkûmiyetinde başrol oynayan ve kayıplara karışmış olan görgü tanığını bulmak zorundadır fakat onun izini bulmak da kolay değildir.
Jessup dava sürecinde şartlı tahliyeyle salıverilince medyanın göz bebeği olur. Aynı zamanda gece yarıları çıkıp esrarengiz işler yaparak Haller ve Bosch’a ciddi bir korku yaşatır. Jessup haksızlığa uğramış masum biri midir yoksa sürekli av peşinde olan bir cani midir? 
“Connelly’nin bu romanı en iyi romanı kabul edilebilir: çıtır çıtır bir okuma ziyafeti, zekâ dolu ve heyecan açısından doyurucu.” Los Angeles Times

Kapat