9789751020093
787410
Kara Buz
Kara Buz
8.80

Resmi raporlar olayın intihar olduğunu söyledi. Fakat cinayetin oyun haline geldiği bir şehirde, Bosch kurbanı suçlamaya hazır değildi. Narkotik Polisi Cal Moore'un görevi şehrin son uyuşturucu vurgununu soruşturmaktı. Bunun yerine o, arka cebinde katlanmış bir not bırakarak bir motel odasında beynini dağıtmayı tercih etti.

Yıllar önce Harry iyi bir polis olmanın ilk kuralının öncelikle tek tek gerçeklen araştırmak değil, onları bir araya getirecek temel bilgiye sahip olmak olduğunu öğrenmişti. Şimdi Harry bir aynasızın ölümüyle başlayan ve bir dizi cinayete yol açarak Hollywood Bulvarı'ndaki uyuşturucu pazarından sınırın güneyindeki tozlu arka sokaklara, çapraşık ve öldürücü bir oyunun içine, bir sonraki kurbanın kendisi olabileceği gerçeğini göze alarak dalıyor ve bazı tehlikeli ilişkilere girişiyor.

Michael Connely oldukça beğeni toplayan başlangıç çalışmasından sonra kahramanı Bosch'u öncülünden daha heyecan verici ve daha şaşırtıcı bir biçimde geri getirip gerilim ve bitmek tükenmek bilmez olaylar silsilesiyle ördüğü romanı umulmadık bir sonla noktalayarak, okuyucunun kitabı bir saniye bile elinden düşürmesine izin vermiyor.

Kapat