Metres Marcel Prevost

Metres
Marcel Prevost

%20 İNDİRİM
70,00 TL
56,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786254196508
911825
Metres
Metres
56.00

Varlığıyla hayatımızı ele geçiren, yokluğuyla tek hedef olan o güçlü duygu aşk… Tüm yaşam gayesi aşk olan üç insan… Kazanmak için kaybetmesi gereken hayatlar. Sevgiyi koruma yolunda tüm benliklerini saran korkunun getirdiği sonuç fedakârlık, mutluluk, hüzün, kayıp, pişmanlık ve en önemlisi ‘ama’lar olsa bile, bu serüvene yeniden başlamaları gerekseydi, yine birbirlerine rastlamak isteyecek üç güzel kalp… 
***
Yayımlandığında Paris edebiyat âleminde büyük yankı yapmış olan ve özellikle kadın okuyucular üzerinde olağanüstü bir etki bırakmıştır. Bu eser, yazıldığı devrin büyük burjuva sınıfına ait, dindar ve namuslu bir kadının, gençliğinin sonlarına doğru aşka ve ihtirasa nasıl yenildiğini, bütün bir gençliğini aşksız geçiren kalbinin birdenbire aşkla tutuşup kavrulduğunu gösteriyor. Kadın psikolojisini hakkı ile tanıdığı iddia edilen bu yazar, bu eser ile seven bir kadının ruhsal mücadelelerini bütün kadınları eserine bağlayan bir incelikle incelemiş ve açıklamıştır.
Marcel Prévost ilk aldığı Jizvit etkisinden kurtulamamış olan ve en cesurane savunduğu ileri tezli eserlerinde bile, Fransız Katolik burjuvasının bir temsilcisi olmuştur.
Yazarın kuvvetli olan tarafı, özellikle kadın çözümlemelerindeki başarısı, aşk ve ihtirası birçok yazardan daha kuvvetli anlayıp anlatmıştır.

Kapat