Temel Kavramları ve Örneklerle Modern Otel İşletmeciliği Mesut Bozkurt

Temel Kavramları ve Örneklerle Modern Otel İşletmeciliği
Mesut Bozkurt

38,00 TL
Tükendi
9786057691354
832787
Temel Kavramları ve Örneklerle Modern Otel İşletmeciliği
Temel Kavramları ve Örneklerle Modern Otel İşletmeciliği
Paradigma Akademi Yayınları - Akademik Kitaplar
38.00

Ulusal ve uluslararası düzeyde önemi artan turzm sektörünün en önemli lokomottifi otel işletmeleridir. Çağımız artık hızla değişmekte, sanayi ve endüstrideki gelişmeleri iletişim teknolojisi takip etmekte, sosyal medya, yapay zekâ ya da endüstri 4.0 gibi günümüzün önemli gelişmeleride hem turizm sektörünü hemde otel işletmelerini etkilemektedir.

Turizm sektörüne, otel işletmelerine ve turizm literatürüne katkı sağlamak hedefiyle otel işletmeleriyle ilgili kavramlar, konular, güncel gelişmeler teorik olarak açıklanmış ve turizmin tüm paydaşları için güzel bir eser ortaya çıkarılmaya çalışılmıştır.

Kitapta otel İşletmelerinin tanımı, tarihçesi, çeşitleri, dünya ve Türkiye'deki otel işletmeleri hakkındaki bilgiler, örnekler ve istatistikler ile açıklanmış, Bir otel işletmesi yatırımı nasıl yapılmalı, kuruluş yeri seçimi, fizibilite çalışmaları, raporları örneklerle sunulmuş, Otel işletmelerinin önbüro bölümü, kat hizmetleri, yiyecek içecek ve servis gibi bölümler çalışma sistemi, personeli, otel için önemi açısından incelenmiştir.

Otel işletmeleri için çok önemli olan pazarlama kavramı ve önemi ayrıntılı olarak değerlendirilmiştir. Ayrıca insan kaynakları bölümü ve otel işletmeleri için yine önemi büyük olan cost (maliyetler ve yiyecek içecek maliyet analizi) konusu ayrıntılı olarak araştırılmıştır. Kitap bölümleri farklı araştırmacıların, farklı bakış açılarını ve çalışma alanlarını birleştirerek oluşturulmuş, anlatılan konular bu şekilde güçlendirilmeye çalışılmıştır.

Kapat