Merhaba Yaratıcı Okuma - Kediden Kaçan Top Betül İlter

Merhaba Yaratıcı Okuma - Kediden Kaçan Top
Betül İlter

%5 İNDİRİM
55,00 TL
52,25 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786256934238
912607
Merhaba Yaratıcı Okuma - Kediden Kaçan Top
Merhaba Yaratıcı Okuma - Kediden Kaçan Top
52.25

BİR İLK! YENİ NESİL ÖYKÜLER BUNLAR!

21. yüzyıl becerileri, kariyer ve vizyon bilinci çocuklara hiç bu kadar eğlenceli, etkileyici bir teknikle kazandırılmadı.
Kitap Tanıtım Yazısı

« Oyun oynamayı severim ama 
her gün aynı hissetmek zorunda değilim. 
Şu yaramaz kedi hiç anlamıyor beni.
Oyun oynamak onun tek derdi. »

Duygular değişkendir ve kimse her gün aynı hissetmek zorunda değildir. Kitabımızın kahramanlarından top, bugün pek oyun oynamaya istekli değil. Biraz yalnız kalmaya ve dinlenmeye ihtiyaç duyuyor. Oysa oyun arkadaşı kedi, onu pek anlamış gibi değil. 
Öyküye kendisine dinlenecek bir yer arayan topun yardım çağrısı ile başlıyoruz. Böylece okuyucu daha ilk sayfadan öykü akışında aktif bir role sahip olarak topun amacı doğrultusunda bir düşünme biçimi geliştirmeye başlıyor. Sayfa sonlarında sunulan seçenekler bir adım sonrasında olacaklar konusunda okuyucuya da söz hakkı tanıyor. Böylece en baştaki yardım çağrısı ile kitapta top ve kedinin yanı sıra üçüncü bir kahramanmışçasına yer alan okuyucu, olacaklar ile ilgili geliştirdiği alternatiflerle yalnızca bir kahraman değil ikinci bir yazar rolü üstlendiğinin de farkına varıyor. 
Tüm bu süreçler çocukların okuma sürecinde yaratıcı bir düşünme biçimi geliştirmesini sağlıyor. “Kediden Kaçan Top” çocuklarımıza aktif rol alacakları keyifli bir okuma süreci sunarken “Yaratıcı Okuma” yaklaşımından hareketle okuma, yazma, düşünme becerilerini bütüncül biçimde geliştirmeyi amaçlıyor. 

Kapat