Satranç Kulübü 1 - Satranç Öğretimi ve Alıştırma Kitabı Mehmet Yılmaz

Satranç Kulübü 1 - Satranç Öğretimi ve Alıştırma Kitabı
Mehmet Yılmaz

80,00 TL
Tükendi
9786256927582
958846
Satranç Kulübü 1 - Satranç Öğretimi ve Alıştırma Kitabı
Satranç Kulübü 1 - Satranç Öğretimi ve Alıştırma Kitabı
80.00

Satranca gönül vermiş antrenörler, satranç sporcuları ve sayın veliler,
Bu kitap bir satranç antrenörünün yirmi bir yıllık satranç öğretimi, emeği ve tecrübelerinin ürünüdür.
Kitapta taşların hamleleri ve kuralları, saldırı, savunma, şah çekme, şahtan kaçış ve mat hamleleri, belirli bir sistem içerisinde anlatılmış ve kolaydan zora doğru olan 540 adet alıştırma ile pekiştirilmeye çalışılmıştır. Ayrıca mat yapabilmeyi öğretmek ve geliştirmek adına da 247 adet alıştırma bulunmaktadır. Elinizde bulunan eser, sistematiği ve çok sayıdaki örnek çalışması sayesinde satranca yeni başlayanların yanında, satrançta temel düzeyde ilerlemek isteyen sporcuların, okullarda ve kulüplerde satranç eğitimi veren öğretmen ve antrenörlerin ve hatta evde kendi çocuğuna satranç öğretmek isteyen velilerin rahatlıkla yararlanabileceği pratik bir kitaptır.
Bölümler ve alıştırmalar arasında yer alan satrançta Dünya Şampiyonu olmuş büyük ustaların heyecan dolu hayat hikayeleri, sizleri klasik alıştırma kitaplarının monotonluğundan uzaklaştıracak ve sizlerin satranca olan ilgi ve sevginizi artıracaktır.
Bu kitap satranç antrenörleri tarafından incelenmiş; satranç öğretim ve alıştırma kitabı olarak kullanılması uygun görülmüştür.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat