Hayal Kuran Cesur Çocuk
Hayal Kuran Cesur Çocuk
Hayat Boyu Kariyer Yayınları
16.00

Büyük işler başaran, buluş yapan, yenilik getirenler; çok hayal kuran ve kurduğu hayallerin peşinden giden cesur insanlardır. Birçok insan, günlük yaşamın içinde olup bitenlerin bir adım ötesine geçemez. Her şeyi kendi penceresinden görür ve gerçeği gördüğünden ibaret zanneder.

Gerçeği ortaya çıkaran ve insanların ihtiyaçlarına çözüm bulabilen insanlar, sıradışı düşünebilen insanlardır. Hayalci olmaktan çekinme, cesurca hayallerinin peşinden git. Nesneleri, olduğundan farklı şekillerde görmeye çalış.

Yapılmış tüm buluşlar, önce zihinde gerçekleşmiştir. Hayal kurabilmek, büyük bir zenginliktir. Bir çocuk hayal kurabiliyorsa o çocuk, gelecekte bir şeyler üretebilir. Çünkü bir şeyi tasarlayabilmek için yaratıcılık becerisi gerekir. Yaratıcılığın olmazsa olmazı ise hayal gücüdür.

Bilim, teknoloji, sanat, kültür, spor ve diğer alanların öncüleri, hayal kurabilen insanlardır. Bugün bildiğimiz tüm buluşların, tüm gelişmelerin sahipleri, küçükken hayal kuran cesur bir çocuktu. Benim arzum, senin de hayal kuran cesur çocuk olmandır.

Kapat