Nöropazarlama Perspektifinden Kokusal Pazarlama Mehmet Kara

Nöropazarlama Perspektifinden Kokusal Pazarlama
Marka Mı Satın Alıyoruz Koku Mu?
Mehmet Kara, Nurcan Yücel, Yusuf Bozkurt

32,00 TL
Temin süresi 15 gündür.
Nöropazarlama Perspektifinden Kokusal Pazarlama
Nöropazarlama Perspektifinden Kokusal Pazarlama Marka Mı Satın Alıyoruz Koku Mu?
Paradigma Akademi Yayınları - Akademik Kitaplar
32.00

Yaşanılan küresel değişimlerle birlikte tüm sektörlerde olduğu gibi pazarlama alanında da evrim niteliğinde değişimler gözlemlenmektedir. Kuşaklar arasında bulunan belirgin farklar satın alma davranışlarında da kendisini göstermektedir.

Değişen tüketici yapısı ile birlikte pazarlama çevresi değişik stratejiler ve çözümler bulmak için sürekli olarak yenilenebilir pozisyonda kalmaktadır. Geleneksel pazarlama stratejilerinde gözlemlenen eksiklikler, pazarlamacıları tüketicinin bilinçaltı davranışlarını anlamaya yönlendirmişlerdir.

Tüketici satın alma karar sürecinde karar mekanizmasının anlaşılabilirliği için birden fazla disiplini barındıran nöropazarlama ortaya çıkarılmıştır. Bilişsel psikoloji ve Nöro Bilim ile birlikte pazarlama alanında tüketicilerin bilinçaltı tepkileri anlaşılmaya çalışılmaktadır. Bu satın almaların karar süreçleri incelendiğinde geleneksel yöntemler eksiklikler göstermektedir.

Tüketiciler neden ihtiyaç fazlası ürün satın alırlar? Sorusunun cevabı ve markaların bu yönde nasıl farkındalık oluşturacakları günümüzde nöropazarlama teknikleri ile analiz edilmeye çalışılmaktadır.

Kapat