9786259915418
963980
Yanı Başımız Hayat
Yanı Başımız Hayat
95.00

Bırakma Kendini ve İyi Gidiyorsun adlı eserlerin yazarı Dr. Mehmet Dinç'in mana yüklü kaleminden çıkan bu eser, yazarın uzun yıllar çalışmış olduğu klinik psikoloji alanında karşılaştığı vakaların neticelerinden ve yöneldiği farklı ihtisas alanlarından edindiği tecrübeler üzerine kaleme alınmıştır.
Modern çağın çıkmazlarına kendimizi kaptırıp gittiğimiz ahir zamanda farkına varamadığımız yahut fark etsek de dikkat kesilemediğimiz bazı ayrıntılar, kalbimizin sıhhati için ilgilenmemiz gereken meseleler oluyor belki de. İnsanın arayıp durduğu güzellikler, beklediği mutluluk, ümit ve huzur…Kaçmak istediği mutsuzluk, uğrak noktası hüzün, kibir ve haset…Aslında tüm bunlar hayatın içinde bir yerlerde. İşte, Yanı Başımız Hayat, dikkatleri kalbimize doğru çeken bir rehber görevi görüyor.
‘'Hasret, kalbî bir hastalıktır efendim. Her insanda olması muhtemel, belki de mukadderdir. Bu nedenle yakalanmadan henüz hasret hastalığına ve hâlâ yanınızdayken sevdikleriniz, uzun yıllardan beri görüşmemişsiniz de kalbiniz hasret ateşinden yanıp kül olmuşçasına özlemle sıkı sıkı sarılın onlara bugün. Aklınıza gelen en güzel sözleri söyleyin, en büyük iltifatları yapın. Çünkü insan vedaların acemisidir ve hep acemisi kalacaktır.” Çocukluğumuza gönül rahatlığıyla hesap verebileceğimiz bir hayat yaşayabilmek ümidiyle…(Tanıtım Bülteninden)


Kapat