9786257052757
840857
Biyoinformatik Temelleri ve Uygulamaları
Biyoinformatik Temelleri ve Uygulamaları
Pegem A Yayıncılık - Akademik Kitaplar
57.00

Biyoinformatik Temelleri ve Uygulamaları kitabı, günümüzde dünyada da ülkemizde de gittikçe büyük önem kazanan biyoinformatik alanına yönelik kendi dilimizde hazırlanmış, çeviri olmayan ilk kitaptır.

Biyoinformatik Temelleri ve Uygulamaları kitabında; moleküler tıp, kişiselleştirilmiş ilaçlar, gen terapisi, bitki gelişimi, dayanıklı türlerin geliştirilmesi, adli analizler, evrimsel çalışmalar, biyoteknoloji gibi birçok uygulama sahasına sahip olan ve son 15 yılda çok hızlı bir gelişme göstererek büyük önem arz eden biyoinformatik alanının temelleri anlatılmıştır.

Biyoinformatiğin temellerini açıklayan ve uygulamaların kavranmasına da yardımcı olan bu kitap, öğrenciler için olduğu kadar yapılacak bilimsel araştırmalara da katkıda bulunması açısından önemli bir eserdir.

Günden güne büyük bir hızla gelişmekte ve önemi artmakta olan biyoinformatiğin günlük hayatımızdaki etkisinin de kişiye özel ilaç ve tedaviler, fonksiyonel gıdalar, gen tedavisi, strese dayanıklı bitkiler gibi örneklerle her geçen gün artacağı öngörülmektedir. Bu bağlamda, Biyoinformatik Temelleri ve Uygulamaları kitabı, tüm lisans, lisansüstü öğrencilere ve araştırmacılara önemli bir kaynak olarak önerilmektedir.

Kapat