Demokrasi ve Değişim İçin Biraz Daha Işık Mazhar Kara

Demokrasi ve Değişim İçin Biraz Daha Işık
Toplu Yazılar
Mazhar Kara

40,00 TL
Temin süresi 5 gündür.
9786054876419
820115
Demokrasi ve Değişim İçin Biraz Daha Işık
Demokrasi ve Değişim İçin Biraz Daha Işık Toplu Yazılar
Arya Yayıncılık
40.00

Kürt Halkı, Türkiye'deki mevcut siyasal dengeleri alt-üst edecek, iktidarların, yerel ve genel yönetimlerin oluşmasını sağlayacak büyük bir sivil siyasal güce ulaşmıştır. Değişim dinamizminin enerjisi buradadır. Bu denli büyük enerjiye sahip bir halk er ya da geç her türlü şiddet içerikli siyasal aksiyondan arınmış olarak hak ve hukuk mücadelesinden başarı ile çıkacaktır. Bu başarı, Kürtlerin ve Türklerin birlikte yeni bir çağın kapısını aralaması anlamına gelecektir..

Yıllarca sorun üreten siyasal tutumlarımız, sorunları ele alma ve yorumlama yaklaşımlarımız sonucunda biriktirerek önümüze yığdığımız devasa sorunlar yığınını çözmenin, özgürlük, barış ve demokrasi ekseninde gelişen siyasette ısrardır. Gerçek bir barışa ulaşmanın anahtarı budur. Asıl devrimci direniş bu siyasal hatta kalmak için sürdürülen, sürdürülmesi gereken büyük ve zorlu mücadeledir. Aksi takdirde, şiddet ile bezenmiş kanlı kültür kalıplarını kırmak mümkün değildir. Bu kanlı kültür kalıplarını kırmadan barış, demokrasi ve özgürlük hayalden öteye geçemez.

Ey şairler, yürekli insanlar, barışseverler uyanın! Şimdi barış şarkılarını çoğaltma, barışın yeni şiirini yazma zamanıdır.

İnanıyoruz ki barış, yakın bir zamanda sükun edecektir. Ve “Barış, bu kente bir başka yakışacaktır!”

Kapat