Yeni Ortadoğu Haritası
Yeni Ortadoğu Haritası
Profil Yayıncılık
12.50
Her gün sayısız olayın cereyan ettiği Ortadoğu'da, birçok komplo teorisi üretiliyor.
Hangi bilginin doğru, hangi bilginin yanlış olduğu çok tartışma götürür. Hem Mahir Kaynak, hem Emin Gürses Ortadoğu'da gerçekten neler olup bittiğini hiçbir şüpheye yer vermeden okuyuculara sunuyor.

"Aynı suda iki kere yıkanamazsınız"
-Heraklitos-

Soğuk savaştan sonra dünya çok değişti. Artık hiçbir şey eskisi gibi değil.
11 Eylül'den sonra Amerika kimilerine göre petrol için kimilerine göre dünya hakimiyetini sürdürmek için önce Afganistan'a, sonra Irak'a müdahale etti. Şimdi sırada İran'ın olduğunu herkes biliyor. Ama Amerika'nın yaptıkları sadece bunlarla sınırlı kalmadı. Dış işleri bakanı Condolezza Rice yeni bir Ortadoğu'dan bahsetti. Bir Kürt devleti'nin kurulduğu da su götürmez bir gerçek. Peki ama bundan sonra ne olacak.
Amerika dünyanın en hararetli bölgesi Ortadoğu'da nasıl bir haritanın planlarını yapıyor? Türkiye'nin bu haritada yeri neresi?
Büyük Ortadoğu Projesi şu anda hangi aşamada? Yeni Ortadoğu haritası çizildi mi?
Her şeyden önemlisi Türkiye ne yapmalı? Hem içeride hem dışarıda nasıl bir politika izlemeli? Bölgenin kaderi Amerika ve Batıdan ziyade Türkiye'nin elinde mi?
İşte tüm bu olup biteni ve Türkiye'nin ne yapması gerektiğini ünlü stratejist Mahir Kaynak ve sağlam analizleriyle dikkat çeken Emin Gürses yorumluyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Kapat