9786051774527
938925
Kaşif Zek'in Maceraları
Kaşif Zek'in Maceraları
42.00

Çocukların anlama, sorgulama, cevapları analiz edebilme yetilerinin, hayattaki başarılarının temeli olduğu, bunu geliştirmenin en güzel yolunun da bu zamanın diliyle yazılmış, çocuklara ulaşan, yaşama ait her bilginin ve her değerin etkili, maceralı ve heyecanlı hikâyeler vasıtasıyla sunulması olduğu kuşkusuz bir gerçektir.

Nextron gezegeninin sakini olan Kâşif ZEK, kendisi ve halkı için yaşanacak yeni bir gezegen arayan, yedi yaşında, yarı canlı yarı makine, cesur ve meraklı bir çocuktur. Şekil değiştirebilme, zamanda yolculuk, roketleri sayesinde uçabilme, ortadan kaybolabilme ve düşünce okuyabilme gibi özellikleri ve her bilgiye ulaşabilmesini sağlayan kolundaki bilgi ekranıyla Kâşif ZEK, çocukları sınırsız bir maceraya çağırıyor.

Kâşif ZEK, kendisi gibi çocuklara bu dünyanın yapısı, doğal olayları, tarihi ve üretilen tüm değerleri hakkında (kişisel ve sanatsal) basit ve etkileyici bir biçimde tatminkâr bilgiler vermektedir. Diğer taraftan çocukların, etraflarındaki dünyaya olan ilgisini arttırmayı, dünyanın olağanüstü çeşitlilik ve güzelliğini içlerinde hissetmelerini sağlamayı ve bu güzelliklere karşı sorumluluk duygusu geliştirmeyi amaçlamaktadır.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat