Loudun Şeytanları Aldous Huxley

Loudun Şeytanları
Aldous Huxley

%35 İNDİRİM
124,00 TL
80,60 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786258401103
903356
Loudun Şeytanları
Loudun Şeytanları
80.60

Hem edebiyata hem de felsefeye büyük katkılar sağlayan, baştaCesur Yeni Dünya,Algı KapılarıveAdaolmak üzere yazdığı elli kadar kitapla yalnızca çağını değil çağdaşlarını da derinden etkileyen, döneminin en ünlü entelektüellerinden İngiliz yazar Aldous Huxley, yedi kez de Nobel Edebiyat Ödülü'ne aday gösterildi. Huxley'nin hem hikâye anlatıcılığındaki hem de araştırmacılığındaki ustalığını gözler önüne serdiğiLoudun Şeytanlarıise “kurgudışı roman” olarak kabul ediliyor.

Gerçek olaylara dayanan ve bir roman gibi kaleme alınan kitapta, 17. yüzyılda Fransa'nın Loudun kentindeki Ursulin rahibelerinin şeytan tarafından ele geçirilmelerine sebep olmakla suçlanan Rahip Urbain Grandier'nin tüyler ürpertici hikâyesi anlatılırken, Hıristiyanlık, mistisizm ve şeytan çıkarma gibi konularda da tarihsel öneme sahip anekdotlar aktarılıyor.

1971'de Ken Russell tarafından sinemaya da uyarlananLoudun Şeytanları, eleştirel ve felsefi yönü ağır basan, kendine has bir kitap.

“Hem bir yazar hem de bir düşünür olarak Huxley'nin imza attığı en iyi kitaplardan biri.” –The Guardian

“Loudun Şeytanları'nda kariyerinin zirvesinde olan Huxley, kahraman yaratmaktaki çarpıcı yeteneğini ve tarihe karışan dönemlerin gerçek havasını canlandırmaktaki becerisini ortaya koyuyor.” –The New York Times

5 Kitaplarını çok severek okuduğum, en sevdiğim yazarlardan önde gelen bir yazar Aldous Huxley. Umarım külliyatı basılır ve ben de severek okurum… Gönül ister ki Aldous Huxley’in kitapları ayrı bir dizi olarak basılsın. Çok kıymetli bir yazar.
Kapat