Alice Harikalar Diyarında Lewis Carroll

Alice Harikalar Diyarında
Lewis Carroll

%20 İNDİRİM
45,00 TL
36,00 TL
Tükendi
9789750758089
964227
Alice Harikalar Diyarında
Alice Harikalar Diyarında
36.00

Lewis Carroll unutulmaz başyapıtında macera peşinde kosan ha-yalperest bir kız çocuğunu her şeyin mümkün olduğu bir tuhaflık-lar ülkesine götürüyor.

Lewis Carroll'ın bir çocuk kitabı olarak kaleme aldığı Alice Harikalar Diyarında, günümüze dek hakkında sayısız inceleme yazdırmış, gizemli kelime oyunlarıyla kendinden çokça söz ettir-miş, yüzlerce uyarlaması yapılmış, neticede çocuk edebiyatının sınırlarını aşmış bir eserdir. Alice'in maceraları Victoria dönemi çocuk edebiyatı için bir dönüm noktası olmuş, o zamana dek benimsenen fazlasıyla didaktik ve hayal gücünden yoksun çocuk eserlerine unutulmaz bir yanıt vermiştir.

Çocuk zihninin rengârenk köşelerinde koşuşturan eser, meraklı küçük Alice'in hayal dünyasını samimiyetle okura açar. Tıpkı insanlar gibi giyinmiş, üstelik konuşan Beyaz Tavşan'ı görünce, küçük kız onun peşine takılır ve hayvanın ardı sıra tavşan deliğinden aşağı atlayıverir. Uzun bir düşüşün ardından kendini Harikalar Diyarı'nda bulur. Burada her şey bir tuhaf, herkes de-lidir. Oysa Carroll'ın kurguladığı bu acayip ülkede her tuhaflığın içinde bir anlam gizlidir...

“Yalnız Lewis Carroll bize dünyayı tıpkı bir çocuğun gördüğü gibi tepe- taklak göstermiş ve bizi tıpkı çocukların güldüğü gibi güldürmüştür.”
Virginia Woolf

Kapat