Ayyaş Yürüyüşü Leonard Mlodinow

Ayyaş Yürüyüşü
Rastlantısallık Yaşamlarımıza Nasıl Hükmeder?
Leonard Mlodinow

%25 İNDİRİM
90,00 TL
67,50 TL
Temin süresi 6 iş günüdür.
9786258488517
912589
Ayyaş Yürüyüşü
Ayyaş Yürüyüşü Rastlantısallık Yaşamlarımıza Nasıl Hükmeder?
67.50

Okullardan mahkeme salonlarına, finans piyasalarından spor karşılaşmalarına kadar, rastlantısallığın, şansın ve olasılığın günlük yaşamlarımızı nasıl etkilediğine dair merak uyandırıcı, aydınlatıcı ve ilham verici bir bakış.

Belirsizlikle başa çıkmak zordur ve rastgele olayların yaşamımızı ne ölçüde etkilediğine dair genellikle fikrimiz yoktur. Leonard Mlodinov, doğru yorumlanan rastlantıların ve olasılıkların kişiyi başarıya götürebileceğini ileri sürerek, bu olasılıkları belirlemek ve kontrolümüzde olmayan etkenlerin farkına varmak için gerekli araçları eğlenceli bir üslupla anlatıyor. 
Mlodinow, matematik, doğa bilimleri, astronomi, politika, finans, spor, istatistik gibi alanlardan kolay anlaşılır örnekler sunarak olasılığın gerçek doğasını anlatıyor ve dünyayı yanlış değerlendirmemize neden olan psikolojik yanılsamaları gözler önüne seriyor.
“En sevdiğiniz varsayımlardan bazılarına meydan okuyacak kadar cesursanız, olasılık kuramının tarihini anlatan Ayyaş Yürüyüşü’nü mutlaka okuyun.” Fortune
“Mlodinov, zihin açıcı olasılık problemlerini, kuramcıların yaşam öykülerini de araya serpiştirerek okuyucuya keyifli bir anlatımla sunuyor! Bu kitap, rastlantısallığa dair hızlandırılmış bir kurs niteliğinde.” The New York Times

Kapat