9786058032187
839793
Frezya
Frezya
Pika Yayınevi
42.00

“Her doğum bir umuttu, her ölüm de bir hayal kırıklığı. Yaşam ise başlı başına bir yaraydı, kanayan.

Benimkiyse en derinde kanıyordu. Kurtarılamaz, anlamsız bir yaraydı ve ben ne umut olmuştumdoğduğumda, ne de bir hayal kırıklığı olacaktım vakti geldiğinde.”

Cansu. Hayal kırıklığı dolu bir geçmişin üstüne sünger çekerek kendi kendine yetmeyi öğrenmiş birgazino şarkıcısı.

Bir gün aniden karşısına çıkan Timur neden olduğunu bile söylemeden Cansu'yu gazinodan alıpgötürür. Cansu en başta karşı çıksa da yavaş yavaş Timur'un evinin sıcaklığı ve rahatına alışır. Evdekilerona hiç sahip olmadığı aile mutluluğunu yaşatır. Kitaplarının arasında yıllardır özlemini çektiğiaşkına kavuşmayı arzulayan Beste; ukala görüntüsünün ardında travmalarını biriktiren Falaz, sertgörüntüsüne tezat oluşturan yumuşacık kalbiyle Hayrullah, Cansu'ya anne şefkatinin ne olduğunuöğreten Hikmet Teyze.

Ve Timur. Yakışıklılığı ve davranışlarıyla Cansu'nun aklını başından alan ama aynı zamanda onugeçmişinin hayaletleriyle de yüzleşmek zorunda bırakan Timur.

Cansu uzun zamandır tatmadığı kaygıyıda heyecanı da onunla yaşayacak. Peki ya sonra? Bu karanlık adam Cansu'nun, masumiyetin sembolüolan frezyalara dokunmasını sağlayabilecek mi? Peki Cansu geçmişini tamamen geride bırakıp kendinebu evde yer bulabilecek mi?

Kapat