Kuzey Işıkları Kara Cevher Serisi 1. Kitap %40 indirimli Philip Pullma

Kuzey Işıkları Kara Cevher Serisi 1. Kitap
Philip Pullman

%35 İNDİRİM
18,00 TL
11,70 TL
Tükendi
-211149
531971
Kuzey Işıkları Kara Cevher Serisi 1. Kitap
Kuzey Işıkları Kara Cevher Serisi 1. Kitap
11.70
Tüm dünyayı sarsan ve New Line tarafından sinemaya uyarlanacak olan bu üçleme nihayet, Sevin Okyay'ın çevirisiyle Türkçe'de.

"Kuzey Işıkları" üç ciltten oluşan bir serinin ilk kitabı. Bu ilk kitap bizimkine benzer, ancak pek çok farklı özellik barındıran bir evrende geçiyor.

Lyra'nın arkadaşı Roger ortadan kaybolunca, Lyra ve cini Pantalaimon onu aramaya karar verirler. Bu arayış onları çıplak, eşsiz güzellikteki Kuzey'e yöneltir. Zırhlı ayıların hüküm sürdüğü, gökyüzünde cadı-kraliçelerin uçtuğu ve bir grup bilimadamının, hakkında konuşulmasının bile çok ürkütücü olduğu deneyler yaptığı bir yerdir burası.

Lyra'nın bu büyük korkunun üstesinden gelebilmesi için, Kuzey Işıklarının ötesine erişen, daha dehşet verici bir şeyle yüzleşmesi gerekmektedir.
(Tanıtım Yazısı'ndan)

Bizimkine paralel bir dünyada, on iki yaşındaki didişken Lyra ile
cini Pantalaimon, bildiğimiz Oxford'dan farklı ama yine de tanınabilen bir Oxford'da yaşar. Bir akşam, Lyra'nın amcası Lord Asriel okulu ziyarete gelir. Lyra ile cini, onun hocalarla yaptığı gizli toplantıya kulak misafiri olurlar. Lyra gizlendiği dolapta, Toz, Kuzey'de havada asılı bir şehir ve cinayetle sonuçlanan bir keşif seferi hakkında esrarengiz hikayeler dinler. Sonra arkadaşı Roger, çocuk hırsızı Gokgoklar tarafından çalınır, tekinsiz ama güzel Mrs Coulter onu birlikte yaşamak için Londra'ya götürür. Çingenelerin kurtardığı Lyra onlarla Kuzey'e gider, zırhlı ayılar ile Arktik'in cadı klanlarının da dahil olduğu bir savaşa karışır.

Philip Pullman, aslında büyükleri hedef alan ama çocukların da heyecanla okuduğu üçlemesi 'Karanlık Cevher Dizisi'nin bu ilk kitabında, inanılmaz bir hayal gücüne sahip birinci
sınıf bir yazar olduğunu kanıtlıyor. Tüm dünyayı kasıp kavuran Karanlık Cevher Dizisi başlıyor.
(Arka Kapak)
Kapat