Küresel Kriz: Parasal ve Mali Reform Önerileri %25 indirimli Joseph E.

Küresel Kriz: Parasal ve Mali Reform Önerileri
Stiglitz Raporu
Joseph E. Stiglitz

%20 İNDİRİM
180,00 TL
144,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9786055069384
701125
Küresel Kriz: Parasal ve Mali Reform Önerileri
Küresel Kriz: Parasal ve Mali Reform Önerileri Stiglitz Raporu
144.00

2008 yılında başlayan ekonomik krizin hemen ardından, uluslararası para sistemi uzmanı yirmi ünlü iktisatçıdan oluşan bir çalışma komisyonu Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Başkanı'nın önderliğinde toplandı. Başkanlığını Nobel ödüllü iktisatçı Joseph E. Stiglitz'in yaptığı komisyon, yaşanan krizi ve krizin kalkınma üzerindeki etkilerini derinlemesine inceledi.

Komisyon 2009 yılının sonlarında Stiglitz Raporu adında bir belge yayımladı. Bu rapor, yaşanmakta olan finansal krizi, birbiriyle yakından bağlantılı bir dizi krizin –gıda, su, enerji ve sürdürülebilir kalkınma krizleri- en son ve en çok hasara yol açan halkası olarak görmüştür. Raporda, kısa vadeli önlemlerden derin yapısal değişikliklere, krize verilen tepkilerden, ekonomik ve finansal yapılarda küresel çaptaki köklü reformlara kadar kapsamlı ve hedef odaklı öneri ve değerlendirmeler yer almaktadır. Bu rapor, hem ulusal hem de uluslararası ekonomi politikalarının oluşturulmasında ve ulusal politikaların uluslararası düzeyde eşgüdümünün sağlanması çabalarında önemli çözüm önerileri sunmaktadır. Yaşanan ekonomik krizi anlamak isteyen iktisatçılar için bir başvuru kaynağı olan bu kitabı güvenli ve refah içinde bir dünya arzulayan herkesin okuması gerektiğine inanıyoruz.

Joseph E. Stihlitz için övgüler:

“Mali kriz hakkında ileri sürdüğü tüm tezleri başından beri haklı olan tek uzman.”

- Newsweek

“Modern zamanların en önemli iktisatçılarından biri.” Nicolas Stern, Dünya Bankası Baş Ekonomisti ve Genel Başkan Yardımcısı

“Dünya ekonomisinin görünümü kötüye giderken, Profesör Stiglitz gibi iktisatçıların seslerini daha çok duyurması lazım.”

- The Guardian

Columbia Üniversitesinde iktisat profesörü olan Joseph E. Stiglitz, John Bates Clark Madalyası ve Nobel Ödülü sahibidir. Stiglitz daha önce Dünya Bankasında Genel Başkan Yardımcısı ve Baş Ekonomist olarak görev yapmıştır.

Kapat