Kuantum Evreninin Gizemi Thibault Damour

Kuantum Evreninin Gizemi
Thibault Damour, Mathieu Burniat

%25 İNDİRİM
168,00 TL
126,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786051981611
874550
Kuantum Evreninin Gizemi
Kuantum Evreninin Gizemi
126.00

Kuantum fiziği baktığımız her yerde, hem sonsuz büyük olanda hem de sonsuz küçük... Ama onun bizi çevreleyen dünya hakkında söyledikleri ile bizim gündelik hayatımızda gözlemlediklerimiz arasında adeta bir uçurum var.Fransa'da çoksatan listelerine giren ve pek çok dile çevrilen bilim grafik romanıKuantum Evreninin Gizemi, modern fiziğin yaratıcılarıyla rastlaşıp onların ufuk açan kuramlarıyla tanışacağımız bir zaman yolculuğuna çıkarıyor bizleri.Yolda Max Planck ile krep atıştırıp Einstein ile atomları çekiştireceğimiz, Prens Louis de Broglie'yi malikânesindeziyaret edip Heligoland Adası'nda Heisenberg'in efkârınaortak olacağımız eğlenceli bir yolculuk bu.

Thibault Damour, teorik fizik alanındaki çalışmalarını Paris'teki Institut des Hautes Etudes Scientifiques'te sürdürmektedir. Fransız Bilimler Akademisi'nin de üyesi olan Damour'un kara delik, kütleçekimsel dalga ve kuantum kozmolojisi gibi alanlardaki öncü çalışmaları ona uluslararası bilinirlik ve Albert Einstein Madalyası dahil pek çok prestijli ödül kazandırmıştır.

Mathieu Burniat,Shrimp,La Passion de Dodin-BouffantveUne mémoire de Roikitaplarıyla övgü toplamış, Belçikalı grafik roman yazarıdır.

Kapat