Kötü Tavsiye Paul A. Offit

Kötü Tavsiye
Paul A. Offit

%20 İNDİRİM
65,00 TL
52,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786058012325
910924
Kötü Tavsiye
Kötü Tavsiye
52.00

Bilim kendi adına konuşmaz. Bilim insanları, kafa karıştırıcı olabilecek konulardaki içgörülerini halkın ihtiyaç duyduğu şekilde ifade edemezler. Ünlüler, taraftarlar, lobiciler ve arkalarındaki fon sağlayıcıları, bilim insanlarının basit yanıtlar verme konusundaki isteksizliklerinden yararlanıp medyayı yanıltan yanlış iddialarda bulunurlar ve bu sahte bilgi saldırısının ortasında insanların kafası kendileri için neyin iyi neyin kötü olduğu konusunda daha da fazla karışır.

 

Kötü Tavsiye’de Paul A. Offit, yanlış bilgiyle mücadelede yapılması ve yapılmaması gerekenlere dair edindiği bilgeliği okurla paylaşıyor. Offit bu kitabında bilim ve sahte bilim konularını ele alınken sadece kurnaz şarlatanların ve onların “mucizevi” tedavilerinin tetiklediği fikirleri değil aynı zamanda Holokost ve iklim değişikliğinin inkârı gibi yıpratıcı, tehlikeli ideolojileri de tartışıyor.

 

Kötü Tavsiye bilime yönelik politik saldırılardaki artıştan rahatsız olan okurlar için kesinlikle eşsiz bir kılavuz niteliğinde.

 

“Bilginin duyumlar sayesinde ve deneyimle kazanılabileceğini öne süren görüşü tartışan kusursuz bir örnek.” –Publishers Weekly

 

Kötü Tavsiye bilimsel konularda kamuoyunu yanlış yönlendiren ayrıntıları akıcı ve mizahi bir üslupla okurvcxva sunuyor.” –Washington Post

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Paul A. Offit bulaşıcı hastalıklar, aşılar, immünoloji ve viroloji alanında uzmanlaşmış Amerikalı bir çocuk doktorudur. Bir rotavirüs aşısının mucididir. Rotavirüse özgü bağışıklık tepkileri ve aşı güvenliği alanlarında bilimsel dergilerde yüz otuzdan fazla makale yayımlamıştır. Aşıların otizmle hiçbir ilişkisinin olmadığını söylediği için ölüm tehditlerinin hedefi haline gelmiştir.

Kapat