Yasakmeyve Sayı: 75 İki Aylık Şiir Dergisi %10 indirimli Kolektif

Yasakmeyve Sayı: 75 İki Aylık Şiir Dergisi
Kolektif

12,00 TL
Tükendi
Yasakmeyve Sayı: 75 İki Aylık Şiir Dergisi
Yasakmeyve Sayı: 75 İki Aylık Şiir Dergisi
Komşu Yayınları
12.00

Yasakmeyve şiir dergisinin 75. sayısının “Şair”i Orhan Kahyaoğlu, “Okurları” ise Necmiye Alpay, Metin Kaygalak, Yusuf Alper, Altay Öktem, Deniz Durukan ve Ceylan Ertem.

Dosyamız bu sayıda “Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması”na ayrıldı. Yine yurtiçi ve yurtdışından birçok şair bir araya geldi, yine dostluklar kuruldu, tam bir şenlik havasında yaşandı 4 gün. Biz de yine yurtdışından gelen şairlerin şiirlerine yer verdik.

Bu sayının şairleri Mehmet Mümtaz Tuzcu, Ali Günvar, Gültekin Emre, Tuğrul Keskin, Neslihan Yalman, Levent Karataş, C. Hakkı Zariç, Gülce Başer, Sinan Karadeniz ve Emel Koşar.

Ayrıca dergide, Tahir Abacı'nın “Şairler Kahvehanesi 7” yazısını; Betül Dünder'in Kadir Aydemir, Atakan Yavuz ve Mehmet Said Aydın ile “Şiirin Dışında Yazmak” konusunu tartıştıkları “Yasakmeyve Konuşmaları”nı; Baki Asiltürk ve Gökhan Arslan'ın Ahmet Bozkurt'un “Unutma Zamanı” ve Atakan Yavuz'un “Hata Günlüğü” “Diyalojik Okuma”yı; İsahag Uygar Eskiciyan'ın Cihan Oğuz ile söyleşisini; Sina Akyol'un “Vaat Edilmiş Sayfalar”ını; Tozan Alkan'ın “Edep”li Magazin'ini; Cevahir Bedel'in İlhan Sami Çomak'a -İlhan Sami Çomak'ın Cevahir Bedel'e sorduğu soruları ve yanıtlarını; Hilal Karahan'ın Mustafa Ergin Kılıç ile söyleşisini; İlyas Tunç'un “Haşim Şabani'nin Ölmesi Gereken Nedenler” ile Neslihan Yalman'ın “Tarihinden Yırtılan Atlas” başlıklı yazısını okuyabilirsiniz.

Bu sayıdan itibaren size ödüllü “Şair Bulmaca” ile arşivimizi açıyoruz. Yayımladığımız 4 şairin adlarını bilenlere 4 kitaplık ödül seti gönderiyoruz.

Ve her zaman “Şiyir Sevişgenleri”yle METÜST.

(“Türkiye Şiir Rehberi” eki, 13. fasikülüyle devam ediyor: Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul.)

Kapat