Yasakmeyve Sayı: 74 İki Aylık Şiir Dergisi %10 indirimli Kolektif

Yasakmeyve Sayı: 74 İki Aylık Şiir Dergisi
Kolektif

12,00 TL
Tükendi
Yasakmeyve Sayı: 74 İki Aylık Şiir Dergisi
Yasakmeyve Sayı: 74 İki Aylık Şiir Dergisi
Komşu Yayınları
12.00

Yasakmeyve şiir dergisinin 74. sayısının “Şair”i Tahir Abacı, “Okurları” ise Cenk Gündoğdu, Betül Tarıman, Şerif Mehmet Uğurlu, Altay Ömer Erdoğan, Gökhan Arslan, Figen Abacı, Şeyda Kalkan ve Özcan Erdoğan.

Dosyamız bu sayıda “Türkiyeli Ermeni Şairler”e ayrıldı. 900'lü yıllardan bugüne bu topraklarda yaşamış Ermeni şairlerden bir kesit. Ayrıca her sayımızı bir olguya, bir kişiye vb ithaf eden bir dergi olarak 74. sayımızı, 1915 yılında İstanbul'da tutuklanan Ermenilerin arasında bulunan 12 şaire ithaf ettik.

Bu sayının şairleri Ali Günvar, Tarık Günersel, Gültekin Emre, Yücalay Sal, Cihan Oğuz, Semih Çelenk, Derya Çolpan, Soner Demirbaş, Hakan Yirik ve Fırat Caner.

Ayrıca dergide, Baki Ayhan ve Cenk Gündoğdu'nun Tuğrul Tanyol'un “İyi Şiir Koalisyonu” adlı kitabıyla ilgili yaptıkları “Diyalojik Okuma”yı; İshaag Uygar Eskiciyan'ın Emel İrtem söyleşisini; Sina Akyol'un “Vaat Edilmiş Sayfalar”ını; Cemal Süreya - Muzaffer Buyrukçu mektuplaşmalarını; Haydar Ergülen ve Çiğdem Sezer'in “iki dilli” şiirlerini; Emel Kaya'nın Hakkı Zariç'e - Hakkı Zariç'in Emel Kaya'ya sorduğu soruları ve yanıtlarını; Tozan Alkan'ın “Edep”li Magazin'ini ve Yavuz Özdem'in “İkinci Yeni: Bir Erken Doğum” ile Hüseyin Duygu'nun “Carl Scharnberg” başlıklı yazılarını okuyabilirsiniz.

Ve her zaman “Şiyir Sevişgenleri”yle Metüst.

“Türkiye Şiir Rehberi” eki, 12. fasikülüyle devam ediyor: Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane ve Hakkari.

Kapat