Yasakmeyve Sayı: 68
Yasakmeyve Sayı: 68
Yasak Meyve Yayınları
10.00

Yasakmeyve şiir dergisinin 68. sayısının "Şair"i Eray Canberk, "Okuru" ise Adil İzci. Dosya bu ay da "Dünyada Şiir Ne Yapıyor?" sorusuna ayrıldı. İran ve Finlandiya'da bugünün şiirini merak edenler için.

Bu sayının şairleri İzzet Yasar, Halim Yazıcı, Tarık Günersel, Yücel Kayıran, Semih Çelenk, Zeynep Uzunbay, Hüseyin Alemdar, Türkan Yeşilyurt, Gökhan Taner Günsan ve Bahanur Garan. Ve "Ontoloji Sokağı Şiirleri"yle Hilmi Yavuz - Aydın Afacan - Ercan Yılmaz, 5 şiiriyle Murathan Mungan.

Ayrıca dergide Tahir Abacı'nın "Şairler Kahvehanesi", Sabit Kemal Bayıldıran'ın "Sezai Karakoç'un Coğrafyası", Bülent Efe'nin "Kafkaesk: Bir Şiirin Romanları", Emirhan Yolcu'nun "Gizli Buzlanma", Ali Koçak'ın "Sakallarımı Kestim Kuşlara" adlı yazıları; Betül Dünder'in Sibel Yardımcı, Faris Kuseyri ve Metin Kaygalak ile gerçekleştirdiği Yasakmeyve Konuşmaları, İsahag Uygar Eskiciyan'ın Enver Ercan; İsmail Biçer'in Mustafa Köz söyleşileri yer alıyor.

"Şairin Genci" bu sayıda Özkan Dursun. Ve her zaman "Şiyir Sevişgenleri"yle METÜST. ("Türkiye Şiir Rehberi" adıyla verdiğimiz ek, 6. fasikülüyle devam ediyor.)
(Tanıtım Bülteninden)

Kapat