Urban Spaces New City Park
Urban Spaces New City Park
Tasarım Yayın Grubu
60.00
Parklar gri ve devasa kentlerin kalbinde doğanın küçük bir parçasını yaşatırlar. Birer işlevsel mekanlar olmanın ötesinde park tasarımları mimari, kent dinamikleri ve doğal çevre arasında bir etkileşimi de ifade eder. Günümüzde çevre bilinci artması ve boş zamanları değerlendirme isteğinin önem kazanmasıyla kentlilerin doğayla buluşabileceği sınırlı alanlardan olan parklardan beklentiler de farklılaşmaktadır.

Urban Spaces New City Park sayfalarına taşıdığı çığır açan projeler peyzaj ve sanat ile yapay ve doğal arasındaki sınırları ortadan kaldırıyor. Sürdürülebilir park tasarımlarına dair yenilikçi çözümler ve uygulamalarla peyzaj mimarinin kent dokusu içerinde sunduğu olanakları keşfe çıkıyor.

Her biri bulunduğu çevrenin yaşanılabilirliğini artıran, kent sakinlerine gezip dinlenebilecekleri mükemmel doğal ortamlar sunan farklı ölçeklerdeki modern parklar çizimler, ayrıntılı açıklamalar ve projelerin daha rahat kavranmasını sağlayan kusursuz fotoğraflarla bir araya getirilerek peyzaj mimarlarının ve öğrencilerin kullanımına sunuluyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Kapat