UP Underground Poetix Sayı - 12 %25 indirimli Kolektif

UP Underground Poetix Sayı - 12
Kolektif

%5 İNDİRİM
7,00 TL
6,65 TL
Tükendi
9776456456630
638402
UP Underground Poetix Sayı - 12
UP Underground Poetix Sayı - 12
6.65

"Şu resimdeki… İşte şu resimdeki benim arkadaşım, ismi Ali, üç ay önce buraya geldi" diyor ZEN:

-UP XIV Mart sayısı; devreler, organlar, dalga boyları ve ışık arasındaki bağlantıları, evrenin kendisine bahşettiği büyük yetenek ve centilmenlik ile sunan Bora Başkan'ın "Yaban Makinsan" Sergisi'ne Uygar Asan'ın düştüğü eşsiz izlenim notlarıyla başlıyor.

-60'lar kadın devriminin moda ve stil ayağını Diane Von Furstenberg ile selamlıyoruz: Cesaret Yürek İster! Hele "erkek" bir dünyada!

-Boris Yeltsin'in kalem arkadaşı Alper Çeker, anti-folklorik yazılarına yeni ve daha tehlikeli boyutlar kazandırarak tekrardan aramızda (ne yazık ki Mart'ı da boş geçmedi).

-Watchmen'in bambaşka bir okuması Ferhat Asniya'nın kaleminden çıkıyor bu ay: Dr. Manhattan Amerika'yı nasıl "icat etti" ve Althusser bize bu konuyu çözümlememiz adına neler sunabilir?

-Uyanmak bile başlı başına büyük bir sorumluluk ve buna alışmak çok da zor olmasa gerek. Nejat İşler rüya notlarıyla UP XIV sayfalarını onurlandırıyor efendim.

-BİR HOMOSEKSÜEL KOMÜNİST PARTİYE ÜYE OLABİLİR Mİ?: Stalin'in en zorlu sınavını okumak için hazır olun!

-Seda Garzanlı'nın Hannes Meyer için kolları sıvadığı leziz seri, ikinci bölümüyle devam ediyor. Bir proletarya sanat eseri olarak mimari… Dayanışmayla!

-Kaçık UP XIV editörü Kerim Atay, bu sefer de Isla Anderson'un kan ve tuz arasında kurduğu ilginç köprüyü çok değerli okurlarımız için hazırladı.

-İngiltere alt kültürü'nü bir defa daha kazımanın kimseye zararı olmaz, çünkü baktıkça daha derine her zaman daha başka bir mesafeye ulaşırsınız. Modların ilginç tripleri, gamalı haçlı provokatif çalışmalarıyla Sex Pistols ve İngiliz Punkı'nın çekici kraliçesi Vivienne Westwood'un moda açılımları, mini etek devrimi, Siouxie Sioux ve Londra reggae rüzgarı… hepsi Mart sayısında.

-Esat Cavit Başak… Kaç kuşağı zehirlediği artık malumunuz. E elbette, UP nerde şeytani bir iş var, soluğu orada alır. Bu sefer de Mondo Trasho'nun gizli formüllerini elinde tutan Doç. Dr. Esat Başak'ın sağ dizindeyiz. ZEN, eski Beyoğlu, Türkiye'de Bauhaus ve mimari tartışmaları, akademinin kör topal gidişatı, punk, kan ve göz yaşı… Sadece bu söyleşide!

-Murat Mrt Seçkin, Masami Akita (Merzbow) aracılığıyla bizlere gürültünün; devletle, bürokrasiyle, kültürle ve bildiğimiz her şeyle ayrıştığı ve sağladığı serbest bölgeyi yine simyacı üslubundan ödün vermeden anlatacak.

-Noise'un Japonya'yı istilası: Tokyo'da Punk'ın yeşerdiği yıllar aynı zamanda bambaşka soundların evrilmesi anlamına gelecekti! Ultra Bide, Hijokaidan, Hanatarash ve diğer gruplarla birlikte Japon Noise tarihi sizleri bekliyor.

-Çünkü kurbağa hiçbir zaman birim zamanda sıcaklığı artırılan tencereden dışarı çıkamayacak. En büyük rizomatik polisiye Kaan Çaydamlı imzasıyla bu ay şafak sökerken gözükecek.

-"i don't believe in anything, i'm just here for Daft Punk!" e.e

-Nisan kapağı: Baywatch ve Knight Rider, görüşmek üzere…
(Tanıtım Bülteninden)

Kapat