Şiirden İki Aylık Şiir Dergisi Sayı: 54 Haziran - Temmuz 2019 Kolektif

Şiirden İki Aylık Şiir Dergisi Sayı: 54 Haziran - Temmuz 2019
Kolektif

15,00 TL
Temin süresi 8 gündür.
Şiirden İki Aylık Şiir Dergisi Sayı: 54 Haziran - Temmuz 2019
Şiirden İki Aylık Şiir Dergisi Sayı: 54 Haziran - Temmuz 2019
Şiirden Yayıncılık
15.00

Şiirden Dergisi (sayı 54) zengin bir içerikle okuyucusunu bekliyor. Bu sayıda 1. dosyanın konusu olan Eskatoloji Teorilerini Metin Cengiz ve Veli Metin yazdılar. Ali Turgay Karayel, Atalay Saraç ve Ümit Yıldırım, Abdülkadir Budak'ın şiiri hakkında yazdılar. Talpalaru Valentin Metin Cengiz'in şiiri hakkında yazdı, yazıyı ortak çevirdiler. Yavuz Özdem “Bir Şiir”de Çayan Okuduci'yi tanıtıyor; Okuduci ile söyleşiyi İstem Özdilek yaptı. Bu sayıda şiirleriyle yer alan şairler yer alış sıralarına göre şöyle: Radomir Andriç, Niels Hav, An-Hui, Marisol Bohorquez Godoy, Elena Jambalova, Roxana İlie, Ahmet Emin Atasoy, Celâl Soycan, Yavuz Özdem, Cafer Yıldırım, Ahmet Çakmak, Levent Karataş, Mustafa Ergin Kılıç, Müesser Yeniay, Eyüp Ekinci, Elçin Sevgi Suçin, Nazan Şahin, Hüseyin Bahça, Yunus Karakoyun, Ayhan Akdeniz, Ayşegül Göçmen, Zeynep Arya Turgut, Hüseyin Yaman, Mehmet Sadık, Ercan Kaplan, Çayan Okuduci. Bu sayının çevirmenleri: Erol Tufan, Hüseyin Duygu, Metin Cengiz, Ali Tirali, Oktay Hacımusali, Alexandra Pavel.

Bu sayıda Semra Kaya'nın John Keats hakkında "Ses, sessizlik ve gençlik şarkıları" başlıklı mükemmel bir eleştirisini okuyacağız. Semra Kaya da ara sıra yazılarıyla Şiirden'de yer alacak.

Doğan Fuat bu sayıda şiirimizin iki farklı şairini, Ahmet Bozkurt ve Emel Kaya şiirlerini değerlendirdi.

Şiirden Dergisi arşivlik bir dergi. Yabancı ülke şiirini tanıtarak dünya şiir gündemini sıcağı sıcağına okuyucusuna tanıtmayı bir düstur edindi Şiirden. Dergide yer alan GENÇ ŞAİR sayısı yine eski sayılarımız kadar zengin ve çeşitli. Şiirleri yayımlanmadığı için düşman kesilen bazı gençlerin “Şiirden bizden başka dergilerde yayımladığımız şiirlerimizi de istiyor” biçimindeki sızlanmalarına rağmen Şiirden aralarında iyi olanları çekip yayımlamaya devam ediyor.

Dergiye şiir gönderen ve şiirlerinin yayımlanmasını bekleyen şair arkadaşlarımızın bizleri anlayacağını umuyoruz.

Bu sayının son dört sayfasını boş çıkardık, okuyucular düşündüklerini yazıp geri dönsünler ve bizimle de paylaşsınlar diye. Merak ediyor ve bekliyoruz.

Kapat