Natama Hayat Memat Dergisi Sayı : 11 Temmuz-Ağustos-Eylül 2015 %20 ind

Natama Hayat Memat Dergisi Sayı : 11 Temmuz-Ağustos-Eylül 2015
Kolektif

10,00 TL
Tükendi
3990000028130
690380
Natama Hayat Memat Dergisi Sayı : 11 Temmuz-Ağustos-Eylül 2015
Natama Hayat Memat Dergisi Sayı : 11 Temmuz-Ağustos-Eylül 2015
Natama Dergisi
10.00

Türkiye'nin yakın tarihi faşizmin ayak izleriyle dolu, 1970 1980 1990 her biri yangın yeri. Natama 11. sayısına Enis Akın, Davut Yücel ve İnanç Avadit'in 1990'lar üzerine yazdıkları yazılarla başlıyor. Mihrap Aydın, Melih Özel Ubıh, Aysu Akcan, Ali Erbil, Emrah Karakuş, Selim Murtazaoğlu ve Özgür Göreçki'nin şiirleriyle katıldığı yaz sayısında “Birlikte Takılan Harika İnsanlar” görsel çalışması yanı sıra Stephanie Paine'in ve Kaan Hansoy'un fotoğraf çalışmaları da var.

Hilal Dikmen “tersten perpektif”e, Çiğdem Vitrinel Tarkovski'ye, Benan Aka Wim Wenders'la Sebastiao Salgado'ya bakıyor. Coşkan Tugay Göksu şiirin yanı sıra, bir de düz yazıyla yer alıyor bu sayıda: Günümüz Şiirinin Temelleri.

Mehmet Benli aksini düşünse de aslında Türk resimli romancılığında önemli bir yere sahip, Korku, Vampirella, Abdülcanbaz ve başka “yetişkin heyecan dergilerini” çıkartmış bir isim. Natama'da kendisiyle Murat Ertel tarafından yapılmış bir söyleşi ve bir Vampirella çizgi hikâyesini bulabilirsiniz.

Hikaye ve metinleriyle Hande Ası, Merve Yakut, Murat Ali Seven, Gürkan Gür, Hakan Kıran, Levent Pişkin, Can Bulubay, İlter Ok, Öztekin Düzgün, Tarhan Gürhan, Çağnam Erkmen, Ömer Şenel, Ali Dündar ve Ebru Ak da dergide olan isimlerden.

Sayı, Bangladeş'te Arap alfabesinin “alışılmadık ama yararlı” bir kullanımıyla ilgili bir haberle kapanıyor.
Unutmadan, eğer yaz tatiline çıkma telaşındaysanız, bir ara Duygu Yarımbaş'ın yazısında “yazlık ve sayfiye”lerin kısa tarihini okumak eminiz hoşunuza gidecektir.

Kapat