3990000096360
866331
M5 Dergisi Sayı: 355 Şubat 2021
M5 Dergisi Sayı: 355 Şubat 2021
M5 Dergisi Yayınları
30.00

M5 Dergi Savunma

Bu ay M5 Savunma, Siber Güvenlik ve Teknoloji dergimizin kapak konusu, yıllarca otomotiv sektöründeki çalışmalarla dikkat çeken ve son yıllarda savunma sanayiine de ciddi yatırımlar yapmaya başlayan Türk özel sektörünün önemli firması Koluman'ın ürettiği zırhlı kabine sahip 8x8 bir lojistik destek aracı olan DERMAN. Ayrıca Koluman Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık, M5'e DERMAN ve gelecekteki hedefleriyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Yine Sarsılmaz, Nurol, Aspilsan, Katmerciler gibi dev silah ve savunma şirketlerimizin çalışmalarıyla F-35 dosyamızın ikinci bölümünü bu sayımızda okuyacaksınız.

M5 Dergi Strateji

M5 Ulusal Güvenlik, Strateji ve Analiz dergimizin kapak dosyasında Yunanistan'ın gayri hukuki yaklaşımları, istikşafi görüşmelerin ve Kıbrıs'ın geleceği ile ilgili konunun uzmanları olan Emekli Büyükelçi Tugay Uluçevik, Kıbrıs ve Balkanlar Uzmanı Gözde Kılıç Yaşın ve Doç. Dr. Deniz Tansi tarafından hazırlanmış üç dosya yazı yer aldı.

Genel Yayın Danışmanımız Ardan Zentürk, İsrail-Arap NATO'sunu ve bunun üzerinden İsrail'in ABD Merkez Komutanlığı CENTCOM'un yeni üyesi olup olmadığını sorguladı. Kendisi de eski bir asker olan Güvenlik Uzmanı Necdet Özçelik ise Brett McGurk döneminin olası politikalarını, McGurk'ün geçmişini hatırlatarak analiz etti.

Kapat