Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 49 Mayıs - Haziran 2020 Kolektif

Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 49 Mayıs - Haziran 2020
Kolektif

20,00 TL
Temin süresi 5 gündür.
Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 49 Mayıs - Haziran 2020
Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 49 Mayıs - Haziran 2020
Köşe Bucak Dünya Dergisi
20.00

Bi dolu dünya

Okudukça gezen gezdikçe okuyanların dergisi köşe bucak dünya nın 48. Sayısı, her zaman ki gibi dünya'nın her köşesinden dosyalarıyla dop dolu.
Bu sayımızda ülkemizden safranbolu,ülke dışından malezya gezi yazılarını sayfalarımıza taşıdık. Kazakistan şehir müzesi ve amman çocuk müzesi de bu sayımızda sizlerle buluşan dosyalarımız arasında. Malum mangal mevsimindeyiz,peki mangal kömürü nasıl yapılıyor iliyor musunuz?

Kızıldağ,kilisra yazılarımızın yanında cezeri dosyamız ve dahası dergimizin 49. Sayısında sizlerle….

Köşe bucak dünya dergisi

Seyahat ve kültür-sanat

Dünyayı sizler için köşe bucak geziyoruz. Başka bir coğrafyada uyanmanın büyüsüyle, dünya' yı köşe bucak gezerken yaşadıklarımızı sizlerle paylaşma isteğinden doğan dergimiz için,aynı ruhu taşıyan gezginlere de haber salındı “mavi gezegenimizde gördüklerinizi bizimle paylaşın” denildi. Çağrımız karşılık buldu, gezginler çıkınlarında biriktirdiklerini bizimle paylaştı. Böylece dergimiz seyyahların seyir defteri oldu.

2010 yılında ilk sayısı yayımlanan dergimiz iki ayda bir okuyucusuyla buluşuyor. Dergimiz içeriği ağırlıklı olarak, gezi ve kültür-sanat olsa da dünya mutfağından lezzetler, müzeler, ilginç koleksiyonlar (topaç,terzi yüksüğü gibi) dosyalara da yer veriyor.Röportajlar Da vazgeçilmezlerimiz arasında. Köşe bucak dünya dergisi, dünyaca ünlü grammy ödüllü müzisyen zakir hüseyin ve yine dünyaca tanınmış yazar alberto manguel ile söyleşiler yaptı. Bunun gibi alanında tanınmış fotoğrafçı, gezgin, yazar ve sanatçılarla söyleşiler yapmaya devam ediyoruz.

Dergimiz türkiye gezginler kulübü derneği tarafından 2013 yılında “yılın en iyi gezi dergisi” ödülünü aldı. Dergimizin yayın danışmanlığını prof.Dr Orhan kural, editörlüğünü ise ali sami palaz, derginin daimi yazarları arasında, benian çulhaoğlu,bülent inanç, salih doğan,yusuf sülükçü bulunuyor.

Kapat