İz Dergisi Sayı: 4
İz Dergisi Sayı: 4
Fotoğrafevi Yayınları
10.00

Merhaba,

İz'in bu sayısında; fotoğraf tarihinin en önemli kadın fotoğrafçılarından İnge Morath, samimi ve etkileyici fotoğraflarıyla Martine Franck, uzun yıllardır çalıştığı ve kaybolan zanaatları konu alan bir portfolyosundan bir seçki ile Erdal Yazıcı, World Press Photo 2003'de Portre Hikayalerinde birincilik ödülü aldığı Sırbistan röportajı ile George Georgeou, küçük ve gizli olan dünyayı objektifiyle bizlere taşıyan Reinhart Mlineritsch, Afrika'nın Subsahara bölgesinde gerçekleştirdiği, Aids hastalarını konu alan "Rüzgara Fısıldanan Sözler" serisinden bir seçki ile Türkiye'de yeni kuşak fotoğrafçılar arasından ele aldığı evrensel röportaj konularıyla sıyrılan isimlerden biri olan Kerim Bora; geçen yılın ilgi gören sergilerinden biri olan kavramsal çalışması "Benim Gerçeğim" serisinden bir seçki ile Saygun Dura ve St. Petersburg'da akıl hastaneleri, emekliler ve kimsesizler evleri, evsizler ve gece arabalarını anlatan röportajından bir seçki ile Sasha Demenkova yer alıyor. Bu sayımızda sunuş yazılarıyla; Ahmet Tulgar, Margit Zuckriegl, Haluk Çobanoğlu, Pelin Özer, Dilek Bektaş da bizlere katkıda bulundular.

Yine dolu dolu bir içerikle, Türkiye'den ve dünyadan usta fotoğrafçıların çalışmaları arasından seçmekte zorlandığımız güzel portfolyolardan oluşan bir dergi sunmaya çalıştık. İz dergisinin okuyucular tarafından artan bir ilgiyle karşılanmaya devam etmesinin mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Her sayıda daha da artan tirajımız, üçüncü sayımızın tamamen tükenmesine yol açtı. Bizler iyi bir dergi çıkardığımızı düşünürken, bu düşüncenin sizler tarafından da onaylandığını görmek, bizlere daha da iyi bir dergi çıkarmak için çalışma şevki veriyor. Desteğiniz için teşekkür ederiz. Bu arada İz'i beğeniyle karşılayanlar sadece Türkiye'nin sınırları içinde yaşayanlar değil. İz'i gönderdiğimiz dünyanın en ünlü fotoğraf ajansları, müze yöneticileri ve fotoğrafçılardan derginin içerik ve baskı kalitesi üzerine çok güzel övgü ve tebrik sözcükleri alıyoruz. Dergi gönderdiğimiz her fotoğrafçı ve kurum böyle bir dergide yer almaktan onur duyacaklarını belirttiklerinde, bizler de yaptığımız işle gurur duyuyoruz.

Bu arada dergimizin, dostlarımızdan sürekli övgüler alan baskı kalitesi, "Sappi European Printers of the Year" yarışmasında Bronz Madalya alarak otoriteler tarafından da onaylandı. Dünyanın en iyi fotoğraf dergileriyle kalite açısından yarışmaya çalıştığımız İz dergisinin beşinci sayısında, kalitemizden ödün vermeden görüşmek üzere...

Kapat