9786059575027
965004
İstanbul Hazineleri ve Boğaziçi
İstanbul Hazineleri ve Boğaziçi
434.03

Dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen bir kültür birikimine sahip olan İstanbul'a ne büyük bir şanstır ki doğa da bütün cömertliğini göstermiştir. Bu özellikleriyle şehir için "sanki dünyanın başkenti olmak üzere doğa tarafından yaratılmış"denilmesi hiç de haksızlık olmaz.


Üç imparatorluğa başkentlik yapmış İstanbul'u keşfetmek, İstanbul'u hissetmek ayrı bir zevk, ayrı bir haz ve bahtiyarlıktır. Yeniden kaleme alınmış bu baskımızda yeni çekilmiş fotoğraflar ile kitabımız daha zengin bir hale getirilmiştir. İstanbul'un eşsiz doğal ve tarihi hazineleri şu başlıklar altında inceleniyor.


"Bizans'ın Kurulması, Roma'nın Yeni Başkenti Constantinople, Bizans İmparatorluğu'nun başkenti Constantinopolis, İstanbul'un şehir surları, Bizans Sarayları, Bizans yolları, meydanları ve anıtları, Bizans Sarnıçları, Bizans Kilise ve Manastırları, Ayasofya, Kariye Manastırı, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Osmanlı Dönemi'nde İstanbul, Süleymaniye Camii, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı,İstanbul'un Diğer Sarayları,Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Han ve Çarşılar.(Tanıtım Bülteninden)Kapat