İktisat ve Toplum Dergisi Sayı: 123 Ocak 2021 Kolektif

İktisat ve Toplum Dergisi Sayı: 123 Ocak 2021
Kolektif

20,00 TL
Temin süresi 5 gündür.
3990000087521
860813
İktisat ve Toplum Dergisi Sayı: 123 Ocak 2021
İktisat ve Toplum Dergisi Sayı: 123 Ocak 2021
İktisat ve Toplum Dergisi
20.00

İktisat ve Toplum Dergisi 123. Sayısı Biden Ekonomisi'yle raflarda yerini aldı.

Ayça Tekin-Koru, zor zamanların Başkanı olarak nitelediği Biden'ın yönetime geçmesiyle oluşabilecek senaryoları değerlendiriyor.

Ömer Faruk Çolak, Trump'un bıraktığı yönetimi devralacak olan Biden'ın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu ve bu sorunlara karşı uygulayacağı politikaları irdeliyor.

R. Funda Barbaros, Biden'ın iklim değişimi üzerine uygulayacağı politikaları ele aldığı yazısı, Yeni Yeşil Anlaşma'yı ve dahasını kapsıyor.

Erinç Yeldan, Paris Sözleşmesi'nin Beşinci Yılı başlıklı yazıda iklim değişikliğiyle mücadelede dünyanın ve Türkiye'nin hangi noktada olduğunu açıklıyor.

Osman Aydoğuş, Kuşkulu Büyüme Hızı başlıklı yazısında Türkiye'de açıklanan verilerin neden akıllarda kuşku yarattığını ve ekonominin gerçekteki görünümünü madde madde açıklıyor.

Cumali Bozpinar, Karl Marx'ın işsizlik üzerine görüşlerini detaylı olarak değerlendiriyor.

İktisat ve Toplum'un bu sayısında iki önemli röportaja yer veriyoruz. İlk röportajımızda Editörümüz Ömer Faruk Çolak, Sosyal Bilimciler Konuşuyor köşemizde bir duayeni, Prof. Dr. Sübidey Togan'ı ağırlıyor. İkinci olarak ise Thomas Piketty ve Robin Wilson'ın Social Europe'ta gerçekleştirdiği, ağırlıklı olarak servet ve gücün vatandaşlara ve işçilere nasıl aktarılabileceğinin ve Avrupa Birliği'nin tartışıldığı röportajı okurlarımıza sunuyoruz.

Osman Arolat, “Arolat'ın Kitaplığı” köşesinde Siyasetçi Ertuğrul Günay'ın “Bir Hürriyet Hikâyesi: Çok-Partili Dönemde Özgürlükçü Bir Siyaset Girişimi (1955-1958)” kitabını değerlendiriyor.

Ahmet Semih Tunalı, Öğrencilerden Makaleler köşesinde Biden'ın Kripto Para Politikası Grinin Hangi Tonu Olacak? isimli çalışmasıyla, iktidara gelen Biden'ın kripto paralara yönelik izleyeceği yolu değerlendiriyor.

Sevgiyle ve okuyarak kalın…

Kapat