Hepimizin Hikayesi - Uşak'ta Devrimci Mücadele 1975 - 1981 (Ciltli) Ko

Hepimizin Hikayesi - Uşak'ta Devrimci Mücadele 1975 - 1981 (Ciltli)
Kolektif

135,00 TL
Tükendi
9786057068293
947911
Hepimizin Hikayesi - Uşak'ta Devrimci Mücadele 1975 - 1981 (Ciltli)
Hepimizin Hikayesi - Uşak'ta Devrimci Mücadele 1975 - 1981 (Ciltli)
135.00

Ulaştığı kitlesellik ve yarattığı deneyimlerle, bugünden bakıldığında oldukça kısa görünen bir zaman aralığında, toplumsal mücadeleler tarihimize damgasını vuran Devrimci Yol, bazı yörelerde çok daha derin etkiler yaratmıştır. Anadolu'nun batısında küçük bir şehir olan Uşak da bunlardan biridir.Devrimci Yoldergisinin 1977 Mayıs'ında yayınlanan ilk sayısının manşetinde “Uşak Halkının Direnişi” yer almaktadır. İç savaş döneminin en yoğunlaştığı günlerde toplumu teslim almaya çalışan faşist saldırganlığa karşı verilen bu “yiğit direniş”, ülke çapında yürütülen mücadeleye örnek gösterilir.
17-18 Mart 1977 Uşak Direnişi, şehirde terör estiren faşistlere karşı canı pahasına direnen devrimci gençlerin kararlığının olduğu kadar, evlatlarına sahip çıkan Uşaklı ailelerin gözü kara cesaretinin de ürünüdür. Devrimci hareketin ikirciksiz siyasal söylemiyle yoğrularak büyüyen bu kararlılık ve cesaret, kısa zamanda şehrin tüm mahallelerini özgürleştirmiş, köylerde eşi benzeri olmayan tarihsel pratikler yaratmıştır. Ve elbette bu uğurda büyük bedeller ödenmiştir.
Hepimizin Hikâyesi, büyüdüğü sokaklara eli kanlı faşistlerin gölgesi değmesin diye yalın bilek kavgaya tutuşanları; hayatlarını devrim mücadelesine katarak aramızdan ayrılan gencecik insanları; tutulamayan yasları, akıtılamayan göz yaşlarını, yakılamayan ağıtları ve her şeye rağmen küllenmemiş bir umudu anlatıyor. Hepimizin Hikâyesi, onu yaratan devrimcilerin mütevazı suskunluğu ardında yıllardır saklı kalmış görkemli bir mücadele tarihini anlatıyor."(Tanıtım Bülteninden)


Kapat